Maros Palesch Rôzne

Budú za vraky, vďaka novele, zodpovedné obce?

BRATISLAVA - PETRŽALKA, 14.07.2011. „Sme za zjednodušovanie administratívnych úkonov ale nie na úkor obcí, miest a spoluobčanov“, reaguje starosta Petržalky Vladimír Bajan na novelu cestného zákona, podľa ktorej na odhlásenie vozidla z eviden

„Takéto riešenie presunie zodpovednosť za staré alebo zhavarované auto z jeho majiteľa na obec. Kto nám zaručí, že to tak nebude? Majetok to je aj zodpovednosť zaň. Novela spôsobí, že na už dnes preplnených parkoviskách na sídliskách budú ostávať autá, o ktoré sa bude musieť postarať samospráva“, povedal starosta a uviedol aj príklad z praxe, keď mestská časť každý mesiac vyzýva držiteľov motorových vozidiel, aby si z verejného priestranstva odstránili auto bez evidenčného čísla, ktoré svojim vzhľadom ruší prostredie mestskej časti. Takéto auto musí ešte ďalších 30 dní ostať na mieste, kým ho môže mestská časť dať odtiahnuť spracovateľom starých vozidiel. „Ako k tomu príde slušný obyvateľ, že iný sused takýmto spôsobom na jeho úkor zaberie parkovacie miesto?“ pýta sa Vladimír Bajan.

Pracovníci petržalského miestneho úradu pravidelne robia monitoring výskytu ojazdených, nepojazdných vozidiel a reagujú aj na podnety občanov, vykonávajú obhliadku takýchto vozidiel a novela svojim dosahom a ľahkovážnosťou majiteľov starých áut pridá zbytočnú prácu ľuďom, ktorí by mohli byť užitočnejší na iných úsekoch.

Ak prezident podpíše novelu zákona o premávke na pozemných komunikáciách, hrozí že nielen finančné náklady na likvidáciu mnohých áut vyradených z evidencie padnú na plecia samosprávy.

Zdroj: MČ Bratislava – Petržalka, Mária Grebeňová-Laczová

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM