Rôzne

Budovanie LBG arény v Rači sa môže v najbližšom čase začať

LBG aréna ešte čaká na stavebné povolenia na vodné a dopravné stavby. Následne sa začne s prípravou územia na realizáciu stavby.

Ilustračný obrázok k článku Budovanie LBG arény v Rači sa môže v najbližšom čase začať
8
Galéria
Zdroj: Bratislava - Rača

Budovanie multišportovej LBG arény, za ktorou je aj bývalý slovenský hokejový reprezentant Ľubomír Višňovský, sa môže v bratislavskej Rači v najbližšom čase začať. Informuje o tom račianska samospráva na svojom webe.

Multišportová LBG aréna

Odvolania účastníkov stavebného konania totiž Okresný úrad Bratislava zamietol rozhodnutím, ktoré zároveň potvrdilo správnosť postupu stavebného úradu v Rači. Po 15 dňoch od jeho zverejnenia na úradnej tabuli okresného úradu nadobudne toto rozhodnutie podľa samosprávy právoplatnosť a je konečné.

„Po štyroch rokoch od vyhlásenia súťaže, zhromažďovania podkladov, povoľovaní, odvolávaní a prekonávaní rôznych prekážok sa môžu Račania, a nielen oni, tešiť na unikátny športový komplex, ktorý vyrastie v areáli na Černockého ulici,“ uviedla mestská časť.

LBG aréna ešte čaká na stavebné povolenia na vodné a dopravné stavby, ktoré sú v kompetencii Okresného úradu Bratislava a mestskej časti Rača. „Následne začneme s prípravou územia na realizáciu stavby,“ povedal jeden z konateľov spoločnosti LBG aréna Tibor Hauser.

Spoločnosť LBG aréna v roku 2015 informovala, že plánuje v Rači výstavbu športového areálu s hokejovou halou, plavárňou či fitnes za približne deväť miliónov eur. Dotknuté územie je ohraničené ulicami Černockého, Kadnárova, Hečkova a Žitná. Areál plánovala spoločnosť začať stavať v roku 2016. Spustenie prevádzky predpokladala v júni 2018. Investor v roku 2016 uviedol, že napredovanie projektu často účelovo a obštrukciami zdržujú niektorí účastníci konania.

LBG arena
8
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM