Zdroj: TASR/Jakub Popelka

Bude Vallo po jesenných voľbách opäť šéfovať Bratislave? Rozhodne sa o to pokúsi + VIDEO

Vallov protikandidát vo voľbách zatiaľ nie je verejnosti známy.

Aktualizované Správy Komunálne voľby
Aktualizované Správy Komunálne voľby

Bude Vallo po jesenných voľbách opäť šéfovať Bratislave? Rozhodne sa o to pokúsi + VIDEO

Vallov protikandidát vo voľbách zatiaľ nie je verejnosti známy.

Zdroj: TASR/Jakub Popelka

Primátor Bratislavy Matúš Vallo chce v tohtoročných jesenných komunálnych voľbách obhájiť svoj post a opätovne kandidovať na šéfa bratislavskej samosprávy. Oznámil to na utorkovej tlačovej konferencii. Vallov protikandidát vo voľbách zatiaľ nie je verejnosti známy, okrem súčasného primátora kandidatúru ešte nikto ďalší neohlásil.

Team Bratislava

„Takmer tri roky pracujem pre Bratislavu v pozícii primátora. Neskutočne nás baví meniť Bratislavu a vidieť, že takmer každý deň sa dá urobiť niečo, čo ľuďom zlepšuje život. Od tých najväčších vecí až po úplne najmenšie drobnosti, na ktoré sa zvyklo v Bratislave zabúdať. Sme odhodlaní pokračovať v tom, čo pre mesto robíme a urobiť ešte omnoho viac,“ uviedol Vallo na sociálnej sieti.

Vallo si uvedomuje, že mnohým silným hráčom v meste sa skrížili plány a budú sa snažiť Bratislavu vrátiť do starých koľají. „Preto profesionalizujeme a posilňujeme aj náš team,“ doplnil v statuse.

Primátor oznámil, že Team Vallo sa mení na bratislavskú komunálnu stranu Team Bratislava.

Bez dobrého tímu sa podľa Valla nedá mesto viesť, a keďže chcú vo svojej práci pokračovať, rozhodli sa tím posilniť a profesionalizovať.

„Do komunálnej politiky chceme prilákať ešte viac zapálených a šikovných ľudí. Medzi zakladajúcimi členmi Teamu Bratislava sú všetci moji blízki spolupracovníci a kľúčoví spolupracovníci z radov poslancov, ale aj noví ľudia,“ skonštatoval Vallo.

Posty starostov

S Teamom Bratislava plánujú kandidovať v komunálnych voľbách do mestského, krajského i miestnych zastupiteľstiev. Taktiež i na niektoré posty bratislavských starostov. „Chceme posilniť spoluprácu, a to na všetkých úrovniach,“ povedal Vallo s tým, že v najbližších dňoch budú v uliciach mesta dobrovoľníci zbierať podpisy potrebné pre vznik strany. Zároveň deklaruje, že na kampaň nevezmú podporu od firiem či podnikateľov s finančnými záujmami na meste.

Komunálne voľby

Na webovej stránke teamba.sk, venovanej novovznikajúcej komunálnej strane, reagujú jej predstavitelia aj na otázku, či sa Vallo chystá do „veľkej“ politiky. „Energiu a zápal sústredíme výhradne do komunálnych volieb v roku 2022 a ďalšej práce pre Bratislavu,“ píše sa v odpovedi.

Prípravný výbor mestskej strany okrem Valla tvoria aj súčasné bratislavské viceprimátorky Tatiana Kratochvílová, Lenka Antalová Plavuchová, mestský poslanec Igor Polakovič či organizátorka festivalu Atmosféra Margaréta Pavlovová. Spoločne deklarujú, že do volieb pôjdu s transparentnou podporou veľkých aj malých darcov.

Vallo je primátorom Bratislavy od roku 2018, keď v komunálnych voľbách porazil vtedajšieho bratislavského primátora Iva Nesrovnala. Vallo dovtedy aktívne pôsobil ako architekt. Známy je aj ako basgitarista skupiny Para. V minulosti sa angažoval aj ako občiansky aktivista.

Zdroj: Matúš Vallo má rád Bratislavu

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Vallo ide opäť kandidovať
6
Galéria
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín