Bude to veľkolepé! Bratislavské kultúrne leto vyvrcholí programom pri fontáne
Bratislavské kultúrne leto vyvrcholí víkendovým podujatím Finále pri fontáne.
Ako informovala hovorkyňa Bratislavského kultúrneho a informačného strediska Barbora Lehocká, trojdňový program prinesie filharmóniu, nezávislú domácu hudbu aj divadelného Jara Filipa. Záver 51. ročníka multižánrového mestského festivalu Bratislavské kultúrne leto (BKL) sa opäť odohrá pri fontáne na Námestí slobody.
Na čo sa môžeme tešiť?
V piatok 28. augusta od 17:00 do 20:00 dostane priestor nezávislá domáca hudobná scéna. Divadlo Jána Palárika v Trnave odohrá v sobotu 29. augusta o 20:00 na Námestí slobody predstavenie Filip. Finále BKL vyvrcholí aj tento rok open air koncertom Slovenskej filharmónie v nedeľu 30. augusta od 17:00. Program je zostavený ako hudobná ochutnávka toho, čo si poslucháči budú môcť vypočuť v nadchádzajúcich mesiacoch v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie.
Bolo to bohaté
Počas dvoch letných mesiacov mohli obyvatelia a návštevníci hlavného mesta zažiť takmer 300 podujatí v rôznych častiach mesta – koncerty vážnej aj súčasnej hudby, premietania pod holým nebom, výstavy, komentované vychádzky, divadelné predstavenia, workshopy, prednášky, susedské stretnutia a mnoho ďalších. „Program BKL bol opäť žánrovo pestrý a určený všetkým vekovým kategóriám," dodala hovorkyňa.
Riaditeľka BKIS Katarína Hulíková uviedla, že návštevnosť na mestských podujatiach je stabilne veľmi vysoká. „Máme za sebou úspešný 16. ročník Letnej bratislavskej univerzity seniorov, naplnenú kapacitu pravidelne hlásia podujatia na nádvorí Domu hudby, rovnako tak bola plná pool party na Rosničke či divácky obľúbené večery na hradbách," vymenovala s tým, že úspech mali aj rodinné divadelné predstavenia v Sade Janka Kráľa. Cez program podpory BKIS pomohli zrealizovať viac ako 30 podujatí.
Do programu Bratislavského kultúrneho leta sa zapojilo osem mestských častí, osem mestských organizácií a desiatky kultúrnych organizátoriek a organizátorov. Partneri podujatia sú Bratislava Tourist Board a Ministerstvo cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Foto: ilustračné