Aktualizované Krimi

Po centre mesta sa pohyboval ozbrojený chlap! Čo sa stalo? VIDEO

Ako z akčného filmu! Bratislavčania, ktorí sa dnes krátko popoludní prechádzali v Starom Meste, videli bleskový zásah polície.

Ilustračný obrázok k článku Po centre mesta sa pohyboval ozbrojený chlap! Čo sa stalo? VIDEO
6
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

AKTUALIZÁCIA: Oznámenie o neznámom mužovi, ktorý sa ozbrojený nožom pohyboval v blízkosti ambasády na Prepoštskej ulici dostala polícia prostredníctvom linky 158 krátko po 12.00.

Vulgarizmy

Polícia hovorí o bleskovom zásahu, video však ukazuje, že je prinajmenšom kontroverzný. Počuť vulgarizmy a nie z úst páchateľa. Vidno tiež, že podozrivého pacifikovali aj kopancami do hlavy. Jeden z príslušníkov upozorňuje kolegu, aby podozrivého nekopal, lebo ich nakrúcajú na video.

Rýchly zásah

Na miesto boli bezodkladne vyslané policajné hliadky, ktoré hodnovernosť tohto oznámenia preverili a potvrdili.

„Policajti začali s mužom komunikovať a zároveň ho vyzývali aby upustil od svojho konania, avšak na tieto výzvy muž nereagoval,“ opisuje polícia na svojom facebookovom profile.

Ako dodáva, blízko muža boli dve tašky s neznámym obsahom, tak policajti urobili všetko potrebné, aby zabránili vstupu okoloidúcich osôb do blízkosti miesta incidentu.

Vyjednávanie

Policajti s mužom naďalej udržiavali kontakt a opakovane ho vyzývali aby nôž odložil, avšak neúspešne. „Na miesto teda bola vyslaná zásahová jednotka pohotovostného útvaru Bratislava. Nakoľko muž ignoroval aj ich výzvy, bol voči nemu vykonaný služobný zákrok za použitia donucovacích prostriedkov,“ opisuje polícia.

Zranenia

Muža policajti následne obmedzili na osobnej slobode a bol ošetrený privolanou rýchlou zdravotnou službou, keďže ho pri zásahu ľahko zranili. K zraneniu iných osôb v súvislosti s týmto incidentom nedošlo.

Na mieste incidentu bola zároveň vykonaná aj pyrotechnická prehliadka dvoch tašiek s neznámym obsahom, ktoré mal muž v bezprostrednej blízkosti. Prehliadka skončila s negatívnym výsledkom. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie