Samospráva

Bratislavu čaká tradičná Biela noc a posilnia MHD: VIEME, ktoré linky to BUDÚ!

Dopravný podnik Bratislava (DPB) posilní mestskú hromadnú dopravu (MHD) počas blížiaceho sa festivalu Biela noc (29. 9. - 1. 10.). Električky by mali premávať v častejších intervaloch, kapacitne posilnené budú denné i nočné spoje.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavu čaká tradičná Biela noc a posilnia MHD: VIEME, ktoré linky to BUDÚ!
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Informuje o tom DPB.

Električkové linky 3, 4 a 9 budú v piatok a sobotu večer premávať v päťminútovom intervale, jazdiť budú do neskorých večerných hodín.

Počas nocí z piatka na sobotu a zo soboty na nedeľu budú kapacitnejšie posilnené nočné linky, nasadené budú väčšie vozidlá ako zvyčajne.

Kapacitne posilnené budú aj niektoré denné linky MHD. Od piatka do nedele budú na linke 60 premávať kĺbové trolejbusy. Počas víkendových dní budú nasadené kapacitnejšie vozidlá aj na linkách 4, 9, 40, 47, 70 a 88.

„Všetky vystavené diela sú pohodlne dostupné verejnou dopravou. Vďaka posilnenej doprave ponúkne MHD dostatočnú kapacitu pre všetkých,“ ubezpečuje mestský dopravca.

Čo je Biela noc?

Festival súčasného umenia Biela noc má zmeniť nočnú Bratislavu na živú galériu plnú monumentálnych objektov, interaktívnych inštalácií a živého umenia v podobe performancií autorov zo siedmich európskych krajín. Takmer päťdesiatku umeleckých zastávok rozdelili organizátori opäť medzi historické centrum hlavného mesta a dunajské nábrežie. Vodná trasa povedie tento rok od vznikajúcej štvrte Eurovea City po Most SNP.

KLIKNITE aj na tieto články:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM