Samospráva

Bratislavský samosprávny kraj spustil súťaž na Family park v Petržalke

Park rodinného a zábavno-náučného charakteru by mal vzniknúť v blízkosti realitných projektov Južné mesto a Slnečnice v bratislavskej Petržalke.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavský samosprávny kraj spustil súťaž na Family park v Petržalke
Zdroj: BSK

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) spustil súťaž na výber koncesionára na rodinný park – Family Park v bratislavskej Petržalke. Súťažné podklady nájdu záujemcovia na stránke Úradu pre verejné obstarávanie. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman.

Domáci aj zahraniční

Ponuky na realizáciu a prevádzku projektu môžu záujemcovia predkladať do 7. septembra do 9:00 hod. Na Úrade BSK budú v ten istý deň o 13:00 hod. otvárané obálky s ponukami. „Jednotlivé ponuky budú ohodnotené bodovaním podľa kritérií tak, ako je uvedené v popise súťaže. Aby portfólio záujemcov bolo čo najväčšie, tak v priebehu niekoľkých dní budú podmienky preložené aj do anglického jazyka. Prihlásiť sa môžu nielen domáci, ale aj zahraniční záujemcovia,“ spresnila Forman.

Informácia o zadaní podlimitnej koncesie na investora-koncesionára, ktorý park vybuduje a 30 rokov sa oň bude starať, bola do vestníka verejného obstarávania na zverejnenie odoslaná minulý týždeň.

Rodinný park

Park rodinného, zábavno-náučného charakteru by mal vzniknúť v blízkosti realitných projektov Južné mesto a Slnečnice v bratislavskej Petržalke. Vyrásť by mal na pozemku s rozlohou deviatich hektárov, ktorý od roku 2008 patrí BSK a kde sa už v minulosti uvažovalo s viacerými, napokon nezrealizovanými projektmi, napr. Danube Arenou. S jeho vznikom súhlasilo aj 87 percent prítomných poslancov na zastupiteľstve BSK v decembri 2016. Táto lokalita je aj v Územnom pláne Bratislavy definovaná ako územie pre šport.

Od septembra by tak mal tento pozemok na okraji Petržalky dostať jasnejšie kontúry a verejnosť sa dozvie, ktorý koncesionár na základe súhlasu poslancov zastupiteľstva BSK získa 30-ročný prenájom a prevádzku Family parku na rozlohe deviatich hektárov. Taktiež, aká bude koncepcia parku a v akom termíne by mohol byť sprístupnený verejnosti.

„Nejde o predaj, ide o prenájom pozemku. Hľadáme naň partnera, ktorý park vybuduje a bude ho prevádzkovať. Vyhodnotenie plánujeme v polovici septembra,“ priblížil minulý týždeň predseda BSK Pavol Frešo. Ďalší postup bude podľa neho závisieť od počtu prihlásených záujemcov a kladených odborných otázok, na ktoré je kraj údajne pripravený.

Park športu a oddychu

Bratislavský krajský poslanec a zároveň kandidát na predsedu BSK v nadchádzajúcich jesenných voľbách Rudolf Kusý minulý týždeň vyzval Freša, aby tento projekt zastavil a súťaž sa nevyhlasovala. Podľa Kusého je totiž neprijateľné, aby sa tri mesiace pred voľbami vyhlasovalo a riešilo niečo, na čo bol čas predchádzajúcich osem rokov. BSK to však odmieta a argumentuje, že súťažné podklady pre prevádzkovateľa budúceho Family parku pripravovali odborníci dva roky. „Výsledkom ich práce je jasné a transparentné zadanie,“ skonštatoval kraj.

Kusý koncom júna pritom sám vyšiel s návrhom, že ak v novembrových voľbách uspeje, do piatich rokov na tomto pozemku vybuduje park športu a oddychu.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie