Bratislavský bál uzatvoril sezónu plesov

WEBNOVINY.SK

Webnoviny -

Bratislavský primátor Andrej Ďurkovský s manželkou vítajú hostí na Bratislavskom bále Foto: SITA/Igor Daniš

BRATISLAVA 14. februára (WEBNOVINY) – Prestížne podujatie metropoly Slovenska, Bratislavský bál, v sobotu oficiálne uzatvoril sezónu plesov. Napriek tomu, že tohtoročný 9. ročník prominentnej akcie presunuli z tradičných priestorov Reduty do budovy Divadla P. O. Hviezdoslava, všetky vstupenky boli vypredané. "Predali sme niečo vyše päťsto vstupeniek,“ uviedol v rozhovore pre agentúru SITA dramaturg a riaditeľ Bratislavského bálu Vladimír Grežo. Nezabránil tomu ani fakt, že vstupenky boli oproti ôsmemu ročníku drahšie.

Dôvodom zvýšenia ceny vstupného bola "prerábka“ divadla, ktorú museli organizátori podstúpiť, aby sa ples vôbec mohol uskutočniť. Práve tieto náklady a sa odzrkadlili aj na cene vstupenky. Cena jednej vstupenky bola 190 alebo 230 eur. "Pôvodne sme sa rozhodovali, či sa ples tento rok vôbec uskutoční. Nakoniec sme sa rozhodli vďaka sponzorom. V dnešných časoch to nie je jednoduchá záležitosť,“ uviedol v rozhovore pre agentúru SITA primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský.

Dôvodom finančného zaťaženia tohtoročného bálu bola okrem iného aj úprava parketu. Ten je podľa slov primátora hlavného mesta kapacitne rovnako veľký ako bol ten v Redute. Aj režisér bálu je s priestormi spokojný. "Tieto miesta sa dali rýchlo adaptovať na tanečné priestory. Ľudia začali tancovať už od začiatku, cítia sa tu veľmi dobre,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA režisér bratislavského bálu Peter Ňuňéz. Priestory divadla súťažili tiež s budovou Starej tržnice, o ktorej mesto tiež intenzívne premýšľalo ako o možnej náhrade Reduty.

Na otázku, kde sa bude konať bál o rok, režisér Ňuňéz odpovedať nevedel. “Na to je príliš skoro odpovedať. Ak sa osvedčia tieto priestory, je možné, že sa divadlo stane tradíciou,“ uzavrel Nuňéz.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.