Kultúra Rôzne

Bratislavské múzeum vyhlasuje zaujímavú súťaž pre návštevníkov

Múzeum mesta Bratislavy vyhlasuje od 15. februára súťaž "Na trase múzea", ktorá potrvá do 31. mája. Zapojiť sa môžete aj vy!

Ilustračný obrázok k článku Bratislavské múzeum vyhlasuje zaujímavú súťaž pre návštevníkov
Zdroj: VisitBratislava

Po celoročnom spoznávaní svojich desiatich expozícií s osobnosťami kultúry a moderátormi prichádza Múzeum mesta Bratislavy (MMB) v jubilejnom 150. výročí svojho vzniku s ďalšou aktivitou. Od 15. februára vyhlasuje súťaž Na trase múzea, ktorá potrvá do 31. mája.

Toto najstaršie slovenské múzeum s nepretržitou prevádzkou má desať tematických múzeí so špeciálnymi expozíciami, osem je v historickom jadre mesta a po jednom v Devíne a Rusovciach. Okrem ich spoznávania chce MMB zistiť, ktoré z múzeí je pre návštevníkov najzaujímavejšie, aj ktorý predmet či architektúra sa im najviac páči.

Ako na to

„Po zakúpení hracieho plánu v prvom múzeu pôjde návštevník do ostatných zdarma a získa originálne limitované samolepky vo farbách múzeí. Tie si nalepí do plánu a získa skladačku s obrázkami múzeí. Podmienkou je, že ich treba navštíviť aspoň päť. Aby bola súťaž zaujímavejšia, na základe siluet návštevník hľadá v múzeách zbierkové predmety alebo architektúry. Zapíše do plánu ich názov a storočie vzniku, aj svoje top múzeum,“ informuje o súťaži Beáta Husová z MMB.

Na záver spodnú časť hracieho plánu súťažiaci odovzdá s vyplnenou adresou v niektorom z desiatich múzeí. Alebo môže zaslať poštou na adresu: Múzeum mesta Bratislavy, Radničná 1, 815 18 Bratislava. Organizátori sľubujú šťastlivcom atraktívne ceny.

Informácie o priebehu a vyhodnotení súťaže sú na internetovej stránke www.150muzeum.bratislava.sk.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM