Rôzne

Bratislavské letisko chce do dvoch rokov vybavovať ročne až dva milióny cestujúcich

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave očakáva v roku 2015 skokovú zmenu v náraste počtu cestujúcich, a to rádovo až v státisícoch. Výzvou pre letisko v roku 2015 bude aj naďalej pokračovať v snahe o pritiahnutie nových leteckých dopravcov.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavské letisko chce do dvoch rokov vybavovať ročne až dva milióny cestujúcich
Zdroj: TASR

„Počítame s tým, že by počet prepravených cestujúcich na prílete a odlete mohol vzrásť približne o 400-tisíc,“ odhadol generálny riaditeľ letiska Ivan Trhlík.

Väčší počet cestujúcich majú BTS priniesť nové letecké linky. Od apríla 2015 bude mať slovenské hlavné mesto nové letecké spojenie s Bruselom, Mallorcou a Viedňou. Zabezpečí ho spoločnosť Niki, dcérska firma rakúskej airberlin. Zároveň dopravca Ryanair oznámil ďalšie dve nové linky do Madridu a Atén a novou je aj linka do Dubaja spoločnosti flydubai.

„Do dvoch rokov by sme chceli dosiahnuť hranicu dva milióny prepravených cestujúcich ročne,“ doplnil Trhlík. V roku 2013 pritom letisko v Bratislave vybavilo na príletoch aj odletoch spolu 1,37 milióna cestujúcich.

V porovnaní s rokom 2012 to znamenalo pokles o 3 percentá. V aktuálnom roku 2014 však ešte letisko očakáva zníženie počtu vybavených pasažierov. Predpokladá ich pokles v porovnaní s predchádzajúcim rokom približne o 3 percentá.

Výzvou pre letisko v roku 2015 tak bude podľa Trhlíka aj naďalej pokračovať v snahe o pritiahnutie nových leteckých dopravcov.

„To sa vzhľadom na súčasné rokovania javí ako vysoko pravdepodobné,“ konštatoval. Verí teda, že bude môcť oznámiť aj nové letecké spojenie minimálne s jedným významným západoeurópskym mestom. „Podrobnosti ešte nebudeme zverejňovať,“ uviedol Trhlík. Podľa informácií TASR má ísť o letecké spojenie do Nemecka.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM