Maros Palesch Rôzne

Bratislavská župa ešte podporí desiatky projektov

BRATISLAVA - BSK, 12.07.2011. Bratislavská župa do konca roka prostredníctvom dotácií podporí desiatky projektov. V rozpočte kraja je na to určených ešte viac ako 40 tisíc eur.

„Záleží nám na tom, aby dotácie boli rozdeľované spravodlivo v rámci celej Bratislavskej župy a zároveň, aby poslúžili čo najväčšiemu počtu jej obyvateľov,“ povedal predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo.

Záujemcovia mohli v tomto roku predkladať svoje žiadosti už druhýkrát. Do konca júna prišlo na kraj 184 žiadostí, najviac na kultúrne podujatia. O dotáciách nad 1 659,70 eur rozhodujú krajskí poslanci na základe odporúčaní komisie, ktorá je zložená z koaličných aj opozičných poslancov. Najbližšie budú poslanci o dotáciách rozhodovať na septembrovom zasadnutí zastupiteľstva.

Bratislavský kraj podporil dotáciami v tomto roku už desiatky projektov. V apríli odsúhlasili krajskí poslanci použitie 77 300 eur na 39 projektov v hodnote nad 1 659 eur. Župa podporila napríklad obnovu obecného domu v obci Vlky, Športové leto Bratislavčanov v Novom Meste, farnosť v Tomášove, ktorá chce zreštaurovať historický organ Michaela Szlezáka z roku 1864 v rímsko­katolíckom kostole, ďalej digitalizáciu kina v Malackách, či dokončenie obnovy Vajnorského ľudového domu. Počas celého roka podporuje kraj aj menšie projekty. V tomto roku sa rozdelilo už 41 600 eur na rôzne športové a kultúrne podujatia aj vzdelanostné projekty.

Zdroj: BSK, Iveta Tyšlerová

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM