Andrea Mesarčíková Rôzne

Bratislave a okoliu hrozí kalamita komárov, začne sa s postrekmi

V priebehu dvoch alebo troch týždňov by sa malo v západných častiach Bratislavy začať s postrekom proti komárom.

Potom, ako ustúpi intenzívna zrážková činnosť a bude pretrvávať teplý ráz počasia urýchľujúci rozmnožovanie komárov, by sa malo pristúpiť k postreku v najviac zamorených častiach mesta – Devín, Devínska Nová Ves a Karlova Ves. Informovala o tom dnes TASR hovorkyňa primátora Bratislavy Beatrice Szabóová.
Prítomnosť veľkého počtu pobrežných mlák a podmáčanej zelene v inundačných oblastiach dolného Pomoravia a výskyt útočiacich dospelých imág komárov potvrdil aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ). „Keďže ide o vysoko obťažujúcu situáciu pre občanov, úrad odporučil vykonanie príslušných lokálnych až plošných dezinsekčných zásahov,“ uviedla hovorkyňa.
Vzhľadom na predpoveď zrážok pri vyšších denných teplotách sa predpokladá generovanie ďalšieho nárastu výskytu komárov, ktorý môže nadobudnúť až celoplošný kalamitný charakter. Hlavné mesto už na potrebu zabezpečenia materiálnej a finančnej prípravy na realizáciu postrekov upozornilo mestské časti, pričom činnosť bude koordinovať magistrát.
RÚVZ ako oblasti s veľkým výskytom komárov označil aj obce na Záhorí – Malé Leváre, Gajary, Suchohrad, Jakubov, Záhorská Ves, Vysoká pri Morave i Zohor. V Seneckom okrese aj obec Chorvátsky Grob.

Zdroj TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie