Tomáš Stupavský Rôzne

Bratislavčania pripravte sa počas víkendu na vysoké horúčavy: SHMÚ vydáva výstrahu 2. stupňa!

Budeme sa potiť v poriadnych trópoch.Na Bratislavu sa valí naozaj veľká horúčava. Pozrite sa, s akými teplotami treba u nás rátať.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavčania pripravte sa počas víkendu na vysoké horúčavy: SHMÚ vydáva výstrahu 2. stupňa!
Zdroj: TASR

V našom hlavnom meste sa čoskoro poriadne zapotíme. Čakajú nás totiž tropické horúčavy. „V okrese Bratislava sa miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 až 36 °C.,“ uvádzajú meteorológovia zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ). Pre Bratislavský okres preto vydali výstrahu až druhého stupňa pred vysokými teplotami. Tá platí od nedele 13:00 až do večera 17:00.

Vysoká teplota podľa meteorológov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. „Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ dodávajú odborníci zo SHMÚ.

Okrem toho v sobotu od 12:00 hodiny do 18:00 hodiny platí pre náš okres i výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami. Tie sa majú podla meteorológov v tento deň vyšplhať na 33 až 34 °C.

Prečítajte si tiež: Vynovená Matadorka oficiálne zaháji letnú sezónu. Deti budú mať v sobotu vstup zdarma

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM