Rôzne Správy

Bratislavčania, poznáte STROM s výnimočným PRÍBEHOM? Prihláste ho do prestížnej súťaže

Dračí dub z Lozorna skončil v ankete Európsky strom roka na 2. mieste.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavčania, poznáte STROM s výnimočným PRÍBEHOM? Prihláste ho do prestížnej súťaže
Zdroj: Nadácia Ekopolis

Nadácia Ekopolis už po 21. raz hľadá po celom Slovensku pozoruhodné, obľúbené stromy do súťaže Strom roka 2023. Nerozhoduje druh, vek ani výzor, ale jeho príbeh a spojenie s ľuďmi. Verejnosť môže svojich favoritov nominovať do 5. mája prostredníctvom online formulára. TASR o tom v pondelok informovala Martina Hromadová z banskobystrickej nadácie.

Strom s príbehom

Aj tento rok hľadáme stromy, ktoré nás zaujmú svojou výnimočnosťou, nezlomnosťou či spojením s ľudskými príbehmi. Aj vďaka úspechu Dračieho duba z Lozorna doma i v medzinárodnej súťaži si čoraz viac uvedomujeme, aké dôležité je budovať u ľudí záujem o životné prostredie, približovať ho verejnosti, čo obsahuje kvalitná starostlivosť o stromy a najmä aké nenahraditeľné funkcie existujúce stromy v krajine plnia,“ konštatovala Hromadová.

Prihlasovať stromy je možné len elektronicky. „V prihláške je potrebné uviesť základné informácie o strome – jeho druh, približnú výšku, lokalitu, kde rastie a aspoň orientačný vek. Porote pri rozhodovaní o finálovej dvanástke určite pomôžu pútavé fotografie a príbeh stromu,“ dodala Hromadová s tým, že aj v tomto roku víťazi získajú financie na odborné ošetrenie.

Podrobnejšie informácie možno nájsť na webovej stránke nadácie alebo sociálnej sieti.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM