Tomáš Stupavský Rôzne

Bratislavčania dobrá správa! Električky by mali od septembra opäť začať jazdiť na Hlavnú stanicu

Električkou na bratislavskú Hlavnú stanicu by sa cestujúci mali opäť dostať začiatkom septembra. Mesto totiž tri mesiace modernizovalo trať na Štefanovičovej ulici v úseku od Radlinského po Kýčerského a električkovú dopravu z lokality vylúčilo.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavčania dobrá správa! Električky by mali od septembra opäť začať jazdiť na Hlavnú stanicu
Foto: Tomáš Stupavský / Zdroj: Dnes24.sk

Dnes na mieste prebiehajú technicko-bezpečnostné skúšky a dokončovacie práce. „Vyzerá to tak, že od začiatku septembra bude električka na Hlavnú stanicu premávať,“ uviedla hlavná dopravná inžinierka mesta Bratislava Tatiana Kratochvílová.

Stavbu podľa jej slov dokončujú a dodávateľ bude pracovať aj cez víkend. „V pondelok 31. augusta ráno by malo byť všetko dokončené,“ podotkla.

S modernizáciu trate začalo hlavné mesto v júni a s ukončením stavby rátalo koncom augusta. Modernizácia má podľa samosprávy priniesť zlepšenie parametrov tratí, zvýšenie cestovnej rýchlosti a zavedenie preferencie verejnej hromadnej dopravy. Vynovené by mali byť aj nástupištia a pribudnúť má na nich informačný systém.

Električky začali na Hlavnú stanicu jazdiť po troch rokoch odstávky len minulý rok v novembri. Mesto predtým trať odstavilo pre jej havarijný stav, a to ešte v roku 2011. V najkri­tickejšom stave bolo obratisko a úsek po Kýčerského ulicu.

Za približne 1,2 milióna eur, na ktoré sa poskladal DPB a investor Hlavnej stanice, sa vlani urobila podľa podniku najnutnejšia oprava. Mesto chce modernizovať aj ďalšie električkové trate.

Prečítajte si tiež: OBRAZOM: Čas sa kráti, rekonštrukcie električkových tratí majú byť onedlho dokončené. Podarí sa dodržať termíny?

Rekonštrukcia električkových tratí
13
Galéria
Foto: Tomáš Stupavský / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM