Správy Samospráva

Akú chcete mať lokalitu Zátišie - Hattalova? Zapojte sa do pripomienkového konania

Návrh zadania Územného plánu zóny Zátišie - Hattalova v Novom Meste môžete pripomienkovať do 29-ho mája.

Ilustračný obrázok k článku Akú chcete mať lokalitu Zátišie - Hattalova? Zapojte sa do pripomienkového konania
Zdroj: Bratislava - Nové Mesto

Pripomienky môže posielať ktokoľvek – odborníci aj laici.

„Hlavným cieľom je tvorba vyváženého mestského prostredia s dôrazom na skvalitnenie bývania a stanovenie limitov pre hospodárske aktivity. Dôležité je zachovanie verejných plôch a zelene a udržateľná transformácia problematických, zanedbaných a nefunkčných území,“ skonštatoval starosta Nového Mesta Rudolf Kusý s tým, že predmetná zóna by mala mať dostupné služby, občiansku a dopravnú vybavenosť a pracovné príležitosti.

Mestské prostredie

Riešené územie je vymedzené zo severovýchodu Odborárskou, Vajnorskou ulicou a ulicou Za stanicou, z juhovýchodu Rožňavskou a Trnavskou ulicou, z juhozápadu Bajkalskou a Jarošovou ulicou a zo severozápadu Račianskou ulicou. Historickým vývojom sa zóna postupne zmenila na prevažne mestské obytné prostredie s prvkami dožívajúcich výrobno-obslužných prevádzok.

Návrh zadania je zverejnený na internetovej stránke mestskej časti, k nahliadnutiu je k dispozícii aj na miestnom úrade na Junáckej ulici. Kontaktovať treba miestne oddelenie životného prostredia a územného plánovania. Pripomienky a podnety je možné podať písomnou formou do podateľne miestneho úradu alebo poštou na adresu predmetného oddelenia.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM