Bratislava si užíva babie leto. Slnečné počasie s teplotami nad +20°C potrvá ešte týždeň

Najkrajší čas jesene, babie leto, je tu! A nielen na víkend. Tešiť sa z neho budeme oveľa dlhšie!

Babie leto konečne dorazilo a na našom území by sme sa z neho mohli tešiť minimálne týždeň.

Babie leto

Počasie bude na našom území ovplyvňovať rozsiahla oblasť vysokého tlaku vzduchu. Tlaková výš, ktorá má stred nad Alpami, bude počasie ovplyvňovať do polovice budúceho týždňa, no za ňou sa od západu nasunie ďalšia tlaková výš a stabilné počasie tak zotrvá. Informuje o tom portál imeteo.sk.

Minimálne do konca budúceho týždňa si budeme užívať slnečné počasie s dennými teplotami nad +20°C.

Slnečný víkend

Bol by hriech tento teplý jesenný víkend presedieť doma! Stráviť ho môžete prechádzkou príjemným Horským parkom alebo v niektorom z bratislavských lesov, potulkami Starým Mestom, púšťaním šarkanov na Petržalskej šarkaniáde, účasťou v súťaži vo varení guláša alebo si sadnite na bicykel a vyrazte za dobrodružstvom do prírody.

Sobota:

V sobotu bude prevažne polooblačno. Na západnom Slovensku vystúpia najnižšie ranné teploty na 10 až 7 a najvyššie denné teploty na 17 až 20 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota v Bratislave vystúpi na 19 až 23 stupňov Celzia.

Nedeľa:

V nedeľu bude len malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty na západnom Slovensku vystúpia na 12 až 9 a najvyššie denné teploty na 18 až 21 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota v Bratislave vystúpi na 21 až 23 stupňov Celzia. Fúkať bude slabý premenlivý vietor.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk