Bratislava sa pripravuje na Veľkonočné trhy

Mesto Bratislava pripravuje na Hlavnom námestí Veľkonočné trhy. Začnú sa 22. marca a potrvajú do 6. apríla, k dispozícii bude 20 predajných stánkov.

Webnoviny -

(WEBNOVINY) – Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa magistrátu Eva Chudinová. Záujemcovia môžu posielať svoje žiadosti na magistrát, uzávierka ja 15. marca. Nájomné v predajných stánkoch určené organizátorom je 20 eur na deň. Mesto si vyžaduje aj zábezpeku 50 eur v prípade, že bude stánok znehodnotený. Mesto opäť umožní mať na trhoch stánky aj charitatívnym spoločnostiam. Bližšie informácie nájdu záujemcovia na oficiálnej stránke hlavného mesta www.bratislava.sk.

Cieľom trhov je spestriť veľkonočnú atmosféru, prostredníctvom predaja výrobkov a suvenírov spätých s oslavami veľkonočných sviatkov a symbolov jari. Medzi najžiadanejší a najvyhľadávanejší sortiment patria veľkonočné vajíčka – kraslice zdobené rôznou technikou zo všetkých regiónov Slovenska, veľkonočné ozdoby z prútia, šúpolia, keramiky, skla, dreva, látok, figúrky zo šúpolia, keramiky, textilu (zajačiky, kuriatka atd.), výšivky, cukrovinky, sviečky, maľované obrázky, aranžmány zo živých kvetov, syrové špeciality a pod.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.