Rôzne

Otázniky nad zimnou údržbou: Pre situáciu v MPVPS iniciuje M. Dragun mimoriadnu komisiu

Dragun sa obáva, aby sa v najbližších dňoch nestalo, že Petržalku zaskočí sneženie a zostanú neodhrnuté i neposypané cesty či chodníky.

Ilustračný obrázok k článku Otázniky nad zimnou údržbou: Pre situáciu v MPVPS iniciuje M. Dragun mimoriadnu komisiu
16
Galéria

Petržalčania sa nemôžu stať rukojemníkmi sporu medzi zamestnancami a zamestnávateľom v Miestnom podniku verejnoprospešných služieb (MPVPS) Petržalka. Tvrdí to petržalský miestny poslanec Miroslav Dragun, ktorý sa preto rozhodol iniciovať mimoriadne zasadnutie miestnej komisie životného prostredia a verejného poriadku. Upozorňuje, že odborári pri MPVPS nevedia, ako bude v Petržalke zabezpečená zimná údržba.

Otáznik nad zimnou údržbou

„S vedením MPVPS, ale aj so zástupcami odborov, by sme mali na komisii prediskutovať aktuálnu situáciu, aby sa nám v najbližších dňoch nestalo, že Petržalku zaskočí sneženie a zostanú neodhrnuté i neposypané cesty či chodníky,“ povedal Dragun. Vedenie MPVPS má, ako tvrdí, jeho plnú dôveru, ale niektoré veci sa musia nastaviť inak a musí to znovu začať fungovať.

Poslanec zároveň spresnil, že v stredu bolo pracovné stretnutie so zástupcami odborov pri MPVPS Petržalka, diskutovalo sa o ich pripomienkach a návrhoch k zimnej údržbe.

„Pred niekoľkými dňami totiž adresovali list všetkým miestnym petržalským poslancom, že oni sami ako zamestnanci nevedia, ako bude zabezpečená zimná údržba v Petržalke. V tomto liste sa vedenia pýtali, akým spôsobom plánuje rozdeliť služby, aké bude zloženie a činnosť štábu zimnej údržby či na spôsob a manipuláciu posypovej balenej soli,“ spresnil Dragun.

Z diskusie podľa jeho slov vyplynulo, že majú pocit, že nie je riadne dodržiavaný zákonník práce. „Že sú nútení do nadčasov, preto v podniku bola kontrola inšpekcie práce, ktorá má posúdiť opodstatnenosť sťažností zamestnancov,“ podotkol poslanec s tým, že aj pre tieto zistenia iniciuje zasadnutie komisie.

Sneh na bratislavských cestách / Snehová kalamita
16
Galéria

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM