Rôzne

Mestská polícia zdvojnásobí svoje stavy. Bude to stačiť?

Od spustenia náborovej kampane v októbri, záujem o službu v Mestskej polícii prejavili tri stovky ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Mestská polícia zdvojnásobí svoje stavy. Bude to stačiť?
10
Galéria
Zdroj: TASR

Od spustenia náborovej kampane eviduje hlavné mesto 281 záujemcov o službe v Mestskej polícii.

„To, koľkí napokon posilnia rady mestskej polície, bude zrejmé až po ukončení prijímacích konaní,“ povedal pre TASR hovorca Bratislavy Peter Bubla.

O 200 policajtov viac

K 5. decembru mala mestská polícia celkom 264 policajtov. Optimálne by podľa hlavného mesta bolo, ak by sa rady mestskej polície podarilo rozšíriť zhruba o 200 príslušníkov.

„Čo sa týka trvania náborovej kampane, bude závisieť od vývoja situácie, kedy sa podarí naplniť požadovaný stav,“ podotkol Bubla.

Náčelník bratislavskej mestskej polície Marek Gajdoš pri spustení náborovej kampane v októbri povedal, že chronickým a najzávažnejším problémom Mestskej polície v Bratislave je dlhodobá personálna poddimenzovanosť, ktorá neumožňuje jej optimálne fungovanie.

„Optimálne minimum je 1000 obyvateľov na jedného policajta, Bratislava má momentálne zhruba 1600 obyvateľov na jedného policajta,“ podotkol Gajdoš.

Podmienky prijatia

Náborová kampaň je viditeľná na sociálnych sieťach, reklamných pútačoch či v bratislavskej mestskej hromadnej doprave. Na webe www.budpolicajt.sk získajú záujemcovia všetky potrebné informácie.

„Minimálna mzda u nás je 900 eur, plus ďalšie benefity a príplatky. V čistom by to malo byť minimálne 800 eur,“ priblížil náčelník.

Základnými podmienkami pre uchádzačov o povolanie mestského policajta v Bratislave je vek minimálne 21 rokov, dosiahnuté minimálne stredoškolské vzdelanie ukončené maturitou, bezúhonnosť, zdravotná, telesná a duševná spôsobilosť či znalosť úradného jazyka slovom i písmom.

Nových mestských policajtov chcú prilákať aj na 13. a 14. plat či na náborový príspevok a príspevok na bývanie.

Mestská polícia Bratislava
10
Galéria
Zdroj: TASR

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: Bratislava.dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM