Správy

Miestny úrad Ružinov začne po požiari čoskoro fungovať celý v bežnom režime

Pre odstránenie dôsledkov požiaru bolo v uplynulých dňoch potrebné vykonať chemickú sanáciu priestorov.

Ilustračný obrázok k článku Miestny úrad Ružinov začne po požiari čoskoro fungovať celý v bežnom režime
Zdroj: Bratislava - MČ Ružinov

Miestny úrad v Ružinove by mal čoskoro fungovať celý v bežnom režime. Pre septembrový požiar v ambulancii súkromného lekára došlo k zadymeniu jedného z traktov budovy miestneho úradu. Do obmedzeného režimu sa tak dočasne dostal stavebný úrad, odbor životného prostredia a odbor územného plánu a dopravy.

Bežný režim

„Stavebný úrad sa sťahuje naspäť do svojich kancelárií. Koncom týždňa by sa mohli do svojich priestorov vrátiť aj kolegovia z odborov životného prostredia a územného plánovania,“ uviedla Tatiana Tóthová, riaditeľka komunikačného oddelenia ružinovského miestneho úradu.

Pre odstránenie dôsledkov požiaru bolo v uplynulých dňoch potrebné vykonať chemickú sanáciu priestorov, vymaľovať, zabezpečiť prívod elektriny a vymeniť časti poškodeného potrubia kanalizácie. Priestory boli zároveň vyčistené a upratané.

Časť zamestnancov pracovala dočasne v náhradných priestoroch, napríklad v zasadačke miestnej rady, či v iných kanceláriách. „Časť agendy kolegov tvorí práca v teréne, takže si harmonogram preorganizovali tak, že sa v týchto dňoch viac venovali takýmto aktivitám,“ poznamenala Tóthová. Úrad má majetok poistený, mestská časť si preto uplatnila náhradu škody.

Ordinácia súkromného lekára v budove miestneho úradu zhorela do tla v nedeľu 22. septembra. Zhorel tiež elektrický rozvod, vonkajšie klimatizačné jednotky a odpadová rúra z toaliet a priestory dotknutého traktu boli zadymené. Uplynulý piatok (4. 10.) bol zároveň celý úrad zatvorený, avšak tentoraz pre dlhodobo plánovanú deratizáciu a dezinsekciu budovy.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie