Rôzne

Bratislava dnes hostí petrolejárske asociácie strednej a východnej Európy

Slovenská asociácia petrolejárskeho priemyslu a obchodu dnes v Bratislave organizuje medzinárodnú konferenciu národných petrolejárskych asociácií krajín strednej a východnej Európy, ktorá sa zameriava na spoločné témy a problémy týkajúce sa petrolejárskeho priemyslu v EÚ.

Ilustračný obrázok k článku Bratislava dnes hostí petrolejárske asociácie strednej a východnej Európy
Foto: Nina Táborská / Zdroj: Dnes24.sk

Na konferencii vystúpia zástupcovia Českej republiky (Česká asociace petrolejářského průmyslu a obchodu – ČAPPO), Poľska (Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego – POPiHN), Maďarska (Magyar Ásványolaj Szövetség), Rumunska (Asociatia Romana a Petrolului – ARP), Bulharska (Bulgarian Petroleum and Gas Association – BPGA) a Lotyšska (Latvijas Degvielas tirgotâju asociâcijas – LDTA). Pozvanie prijali aj zástupcovia FuelsEurope z Bruselu, ktorá združuje národné petrolejárske asociácie v rámci celej EÚ.

Slovenská asociácia petrolejárskeho priemyslu a obchodu (SAPPO) je záujmovým združením právnických osôb, ktoré sa zaoberajú výrobou, spracovaním, prepravou, predajom a distribúciou ropy a ropných výrobkov, petrochemickou výrobou, ťažbou, prepravou a skladovaním ropy a ropných výrobkov. SAPPO bola založená 1. marca 1994.

Foto: Ilustračné.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM