Rôzne

Bratislava CARD City & Region ponúka zľavy a benefity turistom už 13 sezón

Domáci i zahraniční turisti môžu zažívať atraktivity a služby Bratislavy a bratislavského regiónu už trinásty rok o čosi výhodnejšie.

Ilustračný obrázok k článku Bratislava CARD City & Region ponúka zľavy a benefity turistom už 13 sezón
8
Galéria
Zdroj: TASR

Domáci i zahraniční turisti môžu zažívať atraktivity a služby Bratislavy a bratislavského regiónu už trinásty rok o čosi výhodnejšie.. Umožňuje im to Bratislava CARD City & Region, ktorá ponúka pre aktuálnu sezónu 2019/2020 celkovo 117 zliav a benefitov.

Priláka turistov

„Župa tento projekt podporuje, nakoľko aj takýto benefit vie prilákať do mesta a regiónu väčší počet turistov. Mať hlavné pamiatky a zaujímavé miesta na jednom mieste je pre turistov nesmiernou výhodou. Jednoduchšie sa tak môžu dostať k zaujímavostiam bratislavského regiónu,“ hodnotí predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

Karta svojmu držiteľovi ponúka napríklad neobmedzené cestovanie verejnou dopravou, bezplatnú pešiu prehliadku centra hlavného mesta či bezplatný vstup do 12 múzeí a galérií v Bratislave a dvoch múzeí v regióne, konkrétne do Hradu Červený Kameň a Malokarpatského múzea v Pezinku.

Bezplatné vstupy

„Novinkou tohto roka je bezplatný vstup do Historického múzea SNM na Bratislavskom hrade,“ dopĺňa kraj.

S kartou je tiež možné využiť bezplatné cestovanie Malokarpatským expresom od júna do septembra, bezplatný vstup do Korunovačného foto-video pointu a ďalšie zľavy do výšky 50 percent.

„Môžete si vybrať napríklad Múzeum dopravy, Židovské komunitné múzeum, Šimák Zámok Pezinok, Slovenskú ľudovú majoliku Modra, Múzeum Ľ. Štúra či Múzeum keramickej plastiky,“ podotýka BSK.

Kartu si môžu záujemcova zakúpiť v turistických informačných centrách či vybraných hoteloch, celkovo na 24 predajných miestach. Kúpiť sa dá aj online na webovej stránke visitbratisla­va.com/bc.

Za projektom stojí Bratislava Tourist Board (BTB). Hlavnými partnermi sú Bratislavský kraj, Bratislavská integrovaná doprava (BID) a organizácia Bratislava Region Tourism. Na projekte participuje ďalších vyše 60 partnerov pôsobiacich v oblasti cestovného ruchu.

Ilustračné foto, TASR

So sprievodcom po Bratislave
8
Galéria
Foto: Karol Srnec / Zdroj: ephoto.sk

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM