KAW Rôzne

Bratislava bude mať cyklovežu. Na jej výstavbe sa už pracuje

Cykloveže podľa skúseností ich výrobcu pritiahnu k tejto forme dopravy tých, ktorí inak bicykel na cestu nevyužívali.

Ilustračný obrázok k článku Bratislava bude mať cyklovežu. Na jej výstavbe sa už pracuje
37
Galéria
Zdroj: TASR

Ak budú v budúcnosti vaše cesty viesť smerom k Stanici Nivy, o uskladnenie bicykla sa báť nemusíte. V tesnej blízkosti novej autobusovej stanice vyrastajú už v týchto dňoch základy cykloveže.

Veža schová až 118 bicyklov

Prvá takáto cykloveža vyrástla v Trnave a zmestí sa do nej až 118 bicyklov. Bratislavský automatický parkovací dom by mal mať rovnakú kapacitu.

Ako uvádza portál yimba.sk, zhotoviteľom cykloveže je česká firma Systematica. Jej konateľ Rudolf Bernat pri otvorení veže v Trnave uviedol, že doteraz postavili v Česku 15 cykloveží, prvú v roku 2013 v Hradci Králové.

Ako dodal, cykloveže podľa ich skúseností pritiahnu k tejto forme dopravy tých, ktorí inak bicykel na cestu na stanicu nevyužívali. „Buď majú drahý bicykel, kde bola obava z odcudzenia, alebo nemohli na ňom nechať prilbu a podobne,“ povedal. Parkovací dom však bezpečne bicykle uloží a nik okrem majiteľa k nim nebude mať prístup.

Náklady na vežu v Trnave sa vyšplhali do výšky 652 656 eur. V Bratislave bude táto investícia zrejme podobná. Či bude „úložné“ na 24 hodín v cene 0,10 eura, teda podobné ako v Trnave, sa zatiaľ nevie.

Cykloveža by mala byť spustená v podobnom čase ako Stanica Nivy, čiže v októbri tohto roka.

Úvodné foto je ilustračné

Stanica Nivy
37
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie