Martin Zvolensky Hokej

Bojovníci bodovali

Do Ružinova zavítali hráči z Banskej Bystrice. Belasí si pred vlastným fanklubom s ,,baranmi" poradili a prvý krát v sezóne HC 05 aj porazili.

Hostia sa mohli ujať vedenia už po necelých 30 sekundách hry, no Cebák netrafil po ideálnej prihrávke Hvilu úplne odkrytú domácu bránu. Rybár mal plné ruky práce aj v 3. minúte pri vylúčení Bulíka, dorážajúci hráči Banskej Bystrice však nedokázali prepasírovať puk za čiaru. Oba tímy sa v úvodnej 10-minútovke zamerali na pozornú defenzívu, väčšia aktivita však bola na strane hostí. V 9. minúte sa v oslabení natlačil do šance Šatan, no Šimonovič si postrážil priestor pri pravej žŕdke. Slovan s blížiacim sa koncom tretiny prebral iniciatívu na svoje hokejky a 98 sekúnd pred prvou sirénou otvoril skóre Šatan – 1:0.
Domáci nepoľavili v útočnom snažení ani v druhom dejstve a „barani“ sa dostávali pred súperovu bránu čoraz sporadickejšie. Ani Slovan si však nedokázal vypracovať súvislejší tlak a nebezpečná bola z jeho strany iba šanca Lipianskeho, ten však tiesnený nezakončil svoj únik dostatočne razantne. Mužstvo spod Urpína sa opäť prihlásilo o slovo pri vylúčení Jackmana, no obrana „belasých“ odolala aj v tomto prípade. V 37. minúte vznikol v bránkovisku hostí veľký závar, keď sa Kuľha snažil kopnúť puk do brány a hoci Šimonoviča prestrelil, na čiare zasiahol jeden z obrancov. O minútu neskôr sa už skóre zmenilo, keď Šatanovu strelu dorazil do odkrytej brány Hujsa – 2:0. V posledných sekundách ešte Šimonovič stihol zneškodniť veľkú príležitosť Jackmana.
Na začiatku záverečnej dvadsaťminútovky spálil po chybe hosťujúcej obrany tutovku Kuľha, no jeho šanca predpovedala, že „belasí“ sa neuspokojili s dvojgólovým náskokom. Šimonovič bol v permanencii aj v ďalších minútach, náznaky šancí Slovana však riešil bez väčších problémov. Hostí vrátil do hry päť minút pred koncom zápasu Cebák, ktorý využil zmätok v domácej obrane – 2:1. Necelé dve minúty pred koncom zápasu Hudeca fauloval v samostatnom úniku jeden z domácich hráčov, hlavný rozhodca však miesto samostatného nájazdu udelil útočníkovi hostí trest 2+10 minút za filmovanie. Hostia sa napriek tomu ešte odhodlali k hre bez brankára, desať sekúnd pred záverečnou sirénou však spečatil triumf domácich 3:1 strelou do prázdnej brány Lipiansky.

Slovan Bratislava – HC'05 Banská Bystrica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 19. Šatan, 38. Hujsa, 60. Lipiansky – 55. Cebák. Rozhodovali: Husička, Minár – Novák, Stano, vylúčenia: 5:7 na 2 min, navyše Bambúch 10 min za nešportové správanie, Hudec (obaja B. Bystrica) 10 min za filmovanie pádu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2912 divákov. Zostavy: