Katarína Winklerová Krimi

Bezdomovec opäť útočil v MHD! Študentky sú vydesené, čo na to polícia?

Bezdomovec z Angoly prezývaný „Zombo“, ktorý sa po Mlynskej doline pohybuje už viac ako 20 rokov, napadol už minimálne tri ženy.

Ilustračný obrázok k článku Bezdomovec opäť útočil v MHD! Študentky sú vydesené, čo na to polícia?
Zdroj: Mladosť ~ Šturak ~ Átriaky FB

„Zombo“ opäť útočil. Reč je o známom bezdomovcovi z Mlynskej doliny, ktorému zjavne „preplo“ a z nekonfliktného „týpka“ sa stal agresívny nebezpečný človek. Bezdomovec z Angoly prezývaný „Zombo“, ktorý sa po Mlynskej doline pohybuje už viac ako 20 rokov, napadol už minimálne tri ženy. Všetky incidenty sa odohrali v bratislavskej MHD.

Ďalšie napadnutie

Podľa očitých svedkov v autobuse smerujúcom z Mlynskej doliny do centra mesta napadol dve mladé ženy. Prvá z nich vyviazla s miernym šokom, pretože Zombovi v MHD skrížil cestu neznámy mladý muž a nedovolil mu priblížiť sa k dievčine. Druhá žena už také šťastie nemala. Koncom minulého týždňa pribudla tretia žena, ktorú Zombo v MHD obťažoval.

Na sociálnej sieti Mladosť ~ Šturak ~ Átriaky ~ Manželáky sa objavila výpoveď dievčaťa, ktoré nateraz posledný útok videlo:

„Dnes som bola v autobue 37-ke, ktorá odchádza od Z00 16:50 smer Záhorska Bystrica. Keď sme šli okolo Mokrohájskej, zrazu vzadu Zombo začal kmásať sediace dievča za vlasy a hučal do nej. Chcela som ísť za autobusárom, aby zastavil, lebo všetci sa len prizerali, no našťastie jeden pán zakročil – vytlačil Zomba a zabarikádoval mu cestu, aby sa k nej nedostal a nakázal mu vystúpiť na najbližšej zastávke. Tam aj teda vystúpil," píše Alžbeta na sociálnej sieti.

Políci o „Zombovi“ vie

Ako redakcia Bratislava24.sk zistila od polície, „Zombo“ je 47-ročný cudzinec, ktorému Slovenská republika udelila azyl na svojom území.

Okresné riaditeľstvo PZ BA IV eviduje na tohto človeka oznámenie, ku ktorému malo dôjsť 14. februára 2020 krátko po 15:30 hod. v priestoroch Mestskej hromadnej dopravy v Bratislave. „Prípad je evidovaný ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu podľa § 49 ods. 1 písm. d) zákona o priestupkoch. Objasňovanie tohto incidentu aj naďalej pokračuje,“ informovala Bratislava24.sk ohľadom jedného z napadnutí hovorkyňa polície Veronika Martiniaková.

Dopravný podnik o „Zombovi“ vie

Cestujúci v autobusoch MHD útoky bezdomovca zaregistrovali a informovali dopravný podnik. Potvrdila nám to hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

„Dopravný podnik Bratislava, a. s. vie o prípadoch, kedy sa tento konkrétny človek dopúšťa agresie vo vozidlách MHD, a to ako z médií, tak z dvoch podnetov našich cestujúcich, ktoré nám však smerovali až dodatočne. Z tohto dôvodu nevieme dotyčným dodatočne pomôcť – je potrebné kontaktovať vodiča alebo políciu ihneď v danej chvíli,“ informovala Bratislava24.sk Adriana Volfová.

Ak sa incident stane vo vozidle vybavenom kamerovým systémom, tieto záznamy DPB uchováva a na vyžiadanie poskytuje polícii. „Preto je potrebné spojiť sa s políciou, či už prostredníctvom vodiča a dispečingu, alebo zavolaním na tiesňovú linku 158. Pomôcť dokážu aj naši vodiči – pokiaľ si incident vo vozidle sami nevšimnú, nie je žiadny problém ich na to upozorniť,“ radí Volfová.

Hoci má v dnešnej dobe už každý pri sebe mobilný telefón, často nikto nekoná. Pritom pri včasnom privolaní zložiek je možné predísť eskalácii konfliktu, zraneniu či nebodaj usmrteniu, či dokonca páchateľa na mieste usvedčiť.

„Dodatočné riešenie nikdy nie je také efektívne ako rýchly zásah – k nemu je však potrebné, aby sme boli všímaví a nebáli sa zasiahnuť, aj ako pozorovatelia a spolucestujúci. Volania na linky 158, 159, 112 sú bezplatné!“ upozorňuje hovorkyňa.

Ak teda podobný konflikt v MHD zaregistrujete, neváhajte ani chvíľu a zavolajte políciu.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie