Maros Palesch Rôzne

Betónové valce zmizli z Námestia Slobody

Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto v spolupráci s miestnym podnikom verejnoprospešných služieb Vepos odstránil v pondelok a utorok (7. a 8. marca 2011) betónové skruže na Námestí Slobody.

Stalo sa tak na podnet miestneho úradu po tom, ako sa viacerí obyvatelia sťažovali, že obrovské valce, určené na vylepovanie plagátov a propagáciu pri voľbách, zaberajú miesto a kazia dojem z námestia. Navyše sa pri nich hromadila špina. 

„Osemnásť betónových stĺpov, ktoré tam boli niekoľko rokov, zbytočne zaberali chodníky. Odteraz sú na propagáciu určené betónové plochy na vylepovanie na Mariánskej ulici, ako aj na Krížnej,“ povedala starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová.

Náklady na odstránenie sa pohybujú v sume približne 3-tisíc eur za odvoz, rozdrvenie a spracovanie stavebného odpadu. Keďže ale táto služba nebola so samosprávou vopred zazmluvnená a urobila sa operatívne, spoločnosť Vepos sa rozhodla odstránenie betónových valcov venovať mestskej časti Bratislava-Staré Mesto ako dar.

Zdroj: MČ Bratislava Staré Mesto, Tomáš Halán

NAM_SLOBODY
1
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie