Tomáš Stupavský Šport

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorňajšom treťom stretnutí štvorzápasovej domácej série s bieloruským Dinamom Minsk 4:6 a neúspešnú sériu natiahli už na štyri zápasy. "Belasí" tak figurujú na poslednej priečke Západnej konferencie, na postupovú ôsmu strácajú už sedem bodov.

Ilustračný obrázok k článku Belasí už nevyhrali štyri zápasy. Po ďalšej prehre sa tak Slovan krčí na poslednej priečke Západnej konferencie

Zverencom slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča patrí piate miesto.

Hostia sa ujali vedenia už v 3. minúte, v 15. viedli po góle Ellisona už 2:0. Slovan však do konca úvodnej tretiny dokázal vyrovnať vďaka presilovkovým zásahom Hudáčeka a Jegliča.

V 35. minúte však Dinamo opäť viedlo o dva góly. Slovan ale opäť v závere tretiny využil početnú výhodu a Nagy upravil na 3:4. Gólové hody pokračovali aj po ďalšej prestávke, no Slovan ťahal za kratší koniec a tak nakoniec prehral 4:6.

Petri Matikainen, tréner Slovana: „Proti Dinamu Moskva sme hrali disciplinovane a dobre, no dnes sme neukázali nič. Mentálne sme to nezvládli. Takto nemôžeme hrať proti tímu, ktorý dáva veľa gólov, ako dnes Minsk.“

Ľubomír Pokovič, tréner Dinama: „Bol to taký veselý zápas, padlo veľa gólov. Slovan nás doťahoval, vyrovnal z 0:2 na 2:2 a potom sa znova dotiahol. Bolo veľa šancí a veľa gólov. My sme radi, že sme ich strelili šesť a vyhrali sme. O tých štyroch, ktoré sme dostali, zatiaľ nerozmýšľame. Som rád za tri body.“

Zverenci trénera Petriho Matikainena zakončia domácu šnúru vo štvrtok 22. januára o 19.00 h proti Atlantu Mytišči. Následne ich čaká sedem zápasov na klziskách súperov.

HC Slovan Bratislava – Dinamo Minsk 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)

Góly: 17. Hudáček (Nagy), 20. Jeglič (Netík, Tičar), 36. Nagy (Hudáček, Murley), 47. Tičar (Barker) – 3. Razvadovskyj (Krajíček), 15. Ellison (Vesce, Linglet), 26. Szczechura (Bailen), 35. Ellison (Cheechoo, Bailen), 42. Krajíček (Szczechura), 48. Stepanov (Linglet). Rozhodcovia: Beľajev, Bondar – Menšich, Fatejev, 7856 divákov.

HC Slovan Bratislava: Godla – Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, Brejčák, Kozák, Mihálik – Šťastný, Surový, Ölvecký – Nagy, Murley, Hudáček – Netík, Tičar, Jeglič – Kudrna, White, Lunter

Dinamo Minsk: Taylor – Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačov, Lisovec, Švarný, Kaznadej – Cheechoo, Szczechura, Kaľužnyj – Vesce, Ellison, Linglet – Gavrus, Kulakov, Meleško – Stepanov, Kitarov, Razvadovskyj