Maros Palesch Rôzne

Bajan chce zachrániť petržalský lesopark

Bude sa prehodnocovať celý pôvodný ideový zámer lesoparku pri jazere Draždiak v Petržalke, nielen z hľadiska jeho praktickej realizácie, ale aj z hľadiska aktuálnych financií.

„Milan Ftáčnik, svojho času ako starosta Petržalky, žiadal vtedajšie vedenie mesta, aby východiskom projektu bolo zachovanie prírodného charakteru jeho prostredia a bolo do neho premietnuté maximum existujúcej zelene,“ povedal tlačový tajomník bratislavského magistrátu Michal Stuška v reakcii na to, že starosta Petržalky Vladimír Bajan požiada mestské zastupiteľstvo a primátora, aby mesto upustilo od investičného zámeru lesoparku v plánovanom rozsahu.

Spoločne s občanmi, aktivistami a ochranármi aj s pomocou odborných argumentov petržalskej samosprávy sa vtedy podarilo zabrániť plánovanému výrubu tisícov stromov, keďže vedenie mesta začalo pracovať na presadení argumentov vtedajšieho starostu Ftáčnika, obyvateľov a ochranárov do novej alternatívy projektu, priblížil tlačový tajomník magistrátu.

Podľa Bajana treba v lesoparku zachovať prírodný ráz, nepovoliť ďalší výrub stromov a zasiahnuť len do tej miery, aby z neho mohli byť úplne vylúčené motorové vozidlá. Starosta zastavil konanie o štvrtom výrube drevín.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie