Rôzne

Autodopravcovia zablokujú aj hraničný priechod Rusovce-Rajka

Štrajk autodopravcov neprerušil ani víkend, na Rožňavskej je prejazdný len jeden pruh.

Ilustračný obrázok k článku Autodopravcovia zablokujú aj hraničný priechod Rusovce-Rajka
8
Galéria
Zdroj: TASR

Autodopravcovia budú v nedeľu večer od 22:00 blokovať hraničné priechody Rusovce-Rajka v smere na Slovensko i Brodské-Kúty. Na sociálnej sieti o tom informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave.

„Úsek cestnej komunikácie na Rožňavskej ulici v smere do mesta bude naďalej prejazdný len v jednom jazdnom pruhu,“ uviedli policajti.

Až do odvolania budú pre nákladnú dopravu zablokované spomínané hraničné priechody v smere na Slovensko. Osobné autá budú mať prejazdný jeden jazdný pruh, v prípade priechodu Brodské – Kúty to bude pravý pruh.

Odtiahnu ich?

Polícia už predtým nevylúčila, že autá, ktoré blokujú cestnú premávku a porušujú dopravné predpisy, nechá odtiahnuť. Vodičov upozorňuje na povinnosť dodržiavania zákonov, pričom ale rešpektuje ústavné právo na zhromažďovanie.

„Polícia je tu na to, aby ochraňovala životy, zdravie a majetok občanov. Nemôžeme dovoliť, aby sa napríklad rodiaca žena nemala ako dostať do nemocnice, keď ju manžel vezie, pretože sú zablokované cesty. Postupujeme vždy v zmysle zákonov, najskôr priestupcov vyzveme, aby upustili od protiprávneho konania a ak sa tak nestane, prejdeme na sankcie,“ znie vyjadrenie policajného prezidenta Milana Lučanského

Vyzýva na dodržiavanie dopravných predpisov, resp. aby vodiči neblokovali cestnú premávku. Pokiaľ to bude potrebné, vyzve správcov komunikácií, prípadne právnické osoby, k odtiahnutiu vozidiel.

Štrajk, ktorý vyhlásila Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) a podporila ho Iniciatíva poľnohospodárov, trvá od utorka (7. 1.), kedy sa začal v Bratislave, Košiciach či na Orave, neskôr sa k nemu pridali blokády aj ďalších úsekov ciest na Slovensku.

Únia hovorí o drasticky sa zhoršujúcom podnikateľskom prostredí autodopravcov a žiada 50-percentné zníženie cestnej dane a pozastavenie výberu mýta do určenia jeho nového správcu.

Štrajk Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) v Bratislave
16
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Najčítanejšie