Adriana Banásová Kultúra

Ateliér Babylon bude znieť skladbami speváka Vlasta Redla. Český spevák vystúpi už o pár dní

Jedna z najoriginálnejších osobností českej hudobnej scény Vlasta Redl vystúpi 22. apríla v bratislavskom Ateliéri Babylon. Moravský multiinštrumentalista, ktorý v tvorbe originálne spojil rock, bigbít, folk a ľudovú hudbu, zahrá bratislavskému publiku najznámejšie hity aj novinky.

Ilustračný obrázok k článku Ateliér Babylon bude znieť skladbami speváka Vlasta Redla. Český spevák vystúpi už o pár dní
Zdroj: TASR

Originálny hudobník Vlasta Redl koncertuje na Slovensku veľmi rád. „Slováci sú spontánnejší ako Česi. Dokážu oveľa viac prejaviť emócie, čo je pre muzikantov vždy výhoda, lebo majú okamžitú odozvu. V Česku to obvykle chvíľu trvá, než sa publikum osmelí a začne napríklad spievať. Slováci sa s ničím tak nepárajú, v dobrom ani v zlom, a to sa mi práve páči,“ uviedol pre médiá.

Na koncerte odznejú najznámejšie piesne, akými sú Bože můj, Husličky, Dvakrát alebo Sbohem galánečko. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na nové skladby, ktoré nedávno Vlasta Redl nahrával v bratislavskom štúdiu. V Bratislave zahrá spoločne s kapelou Slávnostní koncert.

„Budeme hrať repertoár zložený zo starších aj novších piesní. Samozrejme, zahráme väčšinu ‚peciek‘, pre ktoré chodia ľudia na koncerty. Rozhodne sa chystáme zabaviť publikum. Keď uvidíme, že sa diváci na našich vtipoch dobre zabávajú, určite ich zasypeme ďalšími. Ja som človek, ktorý by pre trochu srandy šiel aj na kraj sveta. Ale ak zistíme, že by publikum chcelo niečo vážnejšie, máme tiež čo ponúknuť,“ dodal Redl.

Viac Slovák ako Moravák

Moravský multiinštrumen­talista, ktorý v tvorbe originálne spojil rock, bigbít, folk a ľudovú hudbu má silný vzťah k našej krajine. „Moja maminka je Slovenka spod Kráľovej hole. Na Horehroní som prežil všetky svoje prázdniny, detstvo a kus útlej mladosti. Precestoval som štyri kontinenty, ale nikde na svete som nenašiel krajší kraj. V Bratislave som chodil skoro rok na chemickú, dva roky som vojenčil v Topoľčanoch a Senici. Čo k tomu viac povedať? Myslím, že aj z mojej muziky cítiť viac slovenský koreň ako moravský. Ale veľa ľudí v Česku, tieto folklóry od seba nerozozná,“ doplnil spevák.

Vlasta Redl sa v detstve sám naučil hrať na klavíri a neskôr na gitare. Už od štrnástich rokov hral v rôznych bigbítových kapelách. V prvej polovici 80. rokov ho prijali do známej zlínskej skupiny AG Flek. Na konte má množstvo albumov a singlov. Píše tiež scénickú hudbu a podieľal sa na produkcii 60 albumov. V blízkej budúcnosti plánuje oceňovaný hudobník vydať ďalšie tri knihy a nový album. Tiež sa teší na vystúpenia s Jiřím Pavlicom, hudobným skladateľom a umeleckým vedúcim folklórneho súboru Hradišťan.

Viac informácií fanúšikovia nájdu na webovej stránke redl.cz. Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal. TASR informovala PR manažérka spoločnosti Propaganda House Nora Krchňáková.

ilustračná foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM