Aktualizované han Krimi

MIMORIADNA správa: Polícia v hlavnom meste uzatvára ulice, Dědeček ide na súd! FOTO

Postaví sa pred spravodlivosť! Reč je o vodičovi Dušanovi Dědečkovi, ktorý v nedeľu večer s autom zabil piatich ľudí.

Ilustračný obrázok k článku MIMORIADNA správa: Polícia v hlavnom meste uzatvára ulice, Dědeček ide na súd! FOTO
9
Galéria

Dnes, teda vo štvrtok (6.10.) sa obvinený postaví o 16.00 h pred súd.

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I bude vo štvrtok od 16.00 h rozhodovať o návrhu na vzatie obvineného do väzby.

Špeciálna situácia

Ako informuje portál čas.sk, polícia prijala v centre Bratislave špeciálne opatrenia. „Kvôli Dědečkovmu príchodu na prípravné konanie dokonca uzatvára ulice,“ píše čas.sk.

TAKTO polícia prevážala obvineného.

Viac k prípadu

Obvinený pod vplyvom alkoholu šoféroval v nedeľu neskoro večer auto, ktoré narazilo v centre Bratislavy do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I bude vo štvrtok od 16.00 h rozhodovať o návrhu na vzatie obvineného do väzby.

Oľutoval to

Právny zástupca vodiča Jiří Kučera, priniesol jeho vyjadrenie: „Klient sa priznal ku skutku, veľmi to ľutuje. Uvedomuje si následky, ktoré vyvolal. Je to človek, ktorý viedol riadny život, staral sa o postihnutých športovcov, je tréner.“

„Je mu ľúto mladých ľudí, ktorých zabil, a aj rodín, ktorým ublížil. Má veľké výčitky svedomia,“ podotkol Kučera s tým, že mal ísť v nedeľu (2. 10.) na fotenie s bedmintonistami.

Hrozí mu doživotie

Vzhľadom na súčasnú situáciu sa nechcel vyjadrovať ku kvalifikácii trestného činu, na základe ktorej hrozí Dušanovi D. až doživotný trest odňatia slobody. Bližšie nekomentoval ani špekulácie o samovražedných sklonoch klienta.

„Položte si otázku, keby sa to, nedajbože, stalo vám, čo by vám šlo hlavou,“ spýtal sa Kučera.

Ďalšie aktuálne témy

Dědeček mieri na súd
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM