Rôzne

Aktivisti získali dosť peňazí na revitalizáciu Trhoviska Žilinská. Začína sa makať

Takmer štyri desiatky darcov prispeli sumou 740 eur na obnovu priečelia Trhoviska Žilinská. Aktivisti hlásia začiatok revitalizácie.

Ilustračný obrázok k článku Aktivisti získali dosť peňazí na revitalizáciu Trhoviska Žilinská. Začína sa makať
Zdroj: Dnes24.sk

„Trhovisko je pre niekoho nenápadné, avšak významné pre utváranie miesta v tomto priestore – socializáciu ľudí, podporu miestnej ekonomiky, či posilnenie samotnej identity miesta. Práve tu sa vytvára spomínané citové puto medzi ľuďmi a miestom. Jeho význam spočíva v príležitosti zastaviť sa v mestskom prostredí, je verejným miestom na neutrálnej pôde, kde sa môžu ľudia stretávať a komunikovať, ktoré je prístupné každému a nekladie nároky,“ týmito slovami sa obrátili autori Iniciatívy za zachovanie trhoviska na Žilinskej ulici na širokú verejnosť so žiadosťou o podporu.

„Vďaka darcovskému portálu ĽudiaĽuďom.sk sa nám podarilo vyzbierať 35 jednorázových darov v celkovej sume 740 eur na revitalizáciu priečelia trhoviska na Žilinskej ulici,“ informovala Zuzana Ivašková z iniciatívy. „Iniciatíva za zachovanie trhoviska má tak k dispozícii dostatočné prostriedky na zrealizovanie zámeru,“ dodala.

Trhovisko bojuje o prežitie už niekoľko rokov. Na jeho mieste mal vyrásť parkovací dom so samoobsluhou. Miestny úrad Bratislava – Staré Mesto už pred rokmi vydal stavebné rozhodnutie. Starostka Tatiana Rosová vtedy ako alternatívu zrušenému trhovníkom a ich zákazníkom ponúkla obnovený Malý trh pri Ondrejskom cintoríne. Pozemok pod trhoviskom je v súkromnom vlastníctve.

Skoré ráno na Trhovisku Žilinská
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM