Ilustračný obrázok k článku Ako ste hlasovali? Väčšina z vás súhlasí s vybudovaním parkoviska pod Červeným mostom
7
Galéria

Ako ste hlasovali? Väčšina z vás súhlasí s vybudovaním parkoviska pod Červeným mostom

Pod Červeným mostom na Železnej studničke by malo do konca roka vyrásť parkovisko s kapacitou 120 parkovacích miest.

ts Rôzne
ts Rôzne

Ako ste hlasovali? Väčšina z vás súhlasí s vybudovaním parkoviska pod Červeným mostom

Pod Červeným mostom na Železnej studničke by malo do konca roka vyrásť parkovisko s kapacitou 120 parkovacích miest.

Ilustračný obrázok k článku Ako ste hlasovali? Väčšina z vás súhlasí s vybudovaním parkoviska pod Červeným mostom
7
Galéria

Železná studnička je obľúbeným miestom rekreácie nielen Bratislavčanov, ale aj výletníkov z okolia hlavného mesta. Žiaľ, počas víkendov pociťujeme problém s parkovaním rovnako, ako v centre mesta. Autá často parkujú na obrubníkoch a po príjemnej prechádzke lesoparkom si vodiči za stieračmi nachádzajú nepríjemné prekvapenie v podobe pokuty.

Parkovanie bez výrubu

Poslanci Juraj Káčer, Braňo Kaliský a Pavol Bulla a zástupcovia Mestských lesov v Bratislave prišli s nápadom vybudovať na nevyužívanej ploche pod Červeným mostom parkovisko, čím by sa vytvorilo 120 nových parkovacích miest. Iniciatívu poslancov privítali Železnice Slovenskej republiky aj mesto.

Parkovisko by malo byť vybudované do konca roka 2017 za sumu 200-tisíc eur, a to bez vyrúbania čo len jediného stromu a výstavby parkovacieho domu. Na parkovisku sa počíta aj s požičovňou bicyklov, kde by mali byť pre cyklistov k dispozícii aj elektrické bicykle.

Ako ste hlasovali

hlasovaní sme sa vás pýtali, či súhlasíte s vybudovaním parkoviska pod Červeným mostom. Tí z vás, ktorí ste hlasovali, ste sa viac-menej rozdelili na dva takmer vyrovnané tábory.

Takmer 45 % z vás je za to, aby ľudia viac využívali prepravu formou MHD alebo cyklodopravu.

Veľa z vás vybudovanie parkoviska pod Červeným mostom nepodporuje. Podľa vás by ľudia mali nechať autá doma a na Železnú studničku by sa mali dopraviť mestskou hromadnou dopravou či bicyklami. „Kto má rád prírodu, vie prísť aj MHD-čkou,“ píše Mária. Hoci niektorí z vás nehlasovali za vybudovanie parkoviska, nezabudli ste poukázať na problém s parkovaním áut na chodníkoch a pripomenúť, že naše mesto je stále plné bariér.

„V našom meste (a nielen v ňom) vidíme človeka na vozíčku len zriedkavo. Prečo? Sme tu tak zázračne zdraví? Nie. V našom meste sa imobilným ľuďom nedá fungovať, sú izolovaní vo svojich bezpečných zónach, vo svojich bytoch, lebo vonku sa skrátka nepohnú,“ píše Diana. Autá parkujúce na chodníkoch najviac obmedzujú práve túto skupinu obyvateľov, ale aj mamičky s kočíkmi či cyklistov.

„S vybudovaním vlakovej zastávky sa tam už nepočíta? Dokedy budeme podporovať autá v meste? Kompetentní by sa mali zobudiť, už dávno nie je 20. storočie,“ píše Matej. „Čudujem sa, že to parkovisko nechcú vybudovať rovno na Kačíne!!! Ušetrili by zopár krokov do lesa a po lese,“ pridáva sa Martin. „Nie. A hlasoval by som za spoplatnenie toho súčasného, aby to motivovalo nejazdiť do prírody autom, pokiaľ vyslovene nemusíš,“ navrhuje Igor.

„Vyliať niekde betón je rýchle, lacné, efektívne. A hlavne – je to ako podať obéznemu dieťaťu Coca-Colu. Poteší sa. Ale v konečnom dôsledku mu ublížite,“ píše Diana.

Takmer 55 % hlasujúcich súhlasí s vybudovaním 120 parkovacích miest. Argumentujú najmä tým, že imobilní, rodiny s malými deťmi či dôchodcovia znášajú cestu MHD ťažšie, a tak je pre nich jednoduchšie odviezť sa za rekreáciou autom. To by ale podľa mnohých z vás nevyriešilo problém s parkovaním áut na chodníkoch. Vybudovanie parkoviska by podľa vás dokonca mohlo povzbudiť viacerých šoférov k tomu, aby sa na Železnú studničku vyvážali autom.

Viac ako 2 000 miest

K 150 existujúcim parkovacím miestam na parkovisku pri Červenom moste, 49 parkovacím miestam, ktoré počas víkendov ponúka J&T Real Estate a 900 parkovacím miestam, ktoré vytvorí ESET, pribudne ďalších 120 miest pod Červeným mostom. Návštevníci Železnej studničky tak budú mať k dispozícii dokopy 1 219 parkova­cích miest!

Pre návštevníkov Lesoparku je stále k dispozícii aj parkovisko Nemocnice svätého Michala (bývalá Vojenská nemocnica), kde môžete počas víkendov bezplatne využívať 48 parkovacích miest. Ak by to stále nestačilo, auto môžete nechať aj na parkovisku hypermarketu Tesco Lamač na jednom z tisíc parkovacích miest a na Železnej studničke ste chôdzou za desať minút.

Zdroj: Facebook
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín