Tlačové správy

Ako dosiahnuť svoj športový cieľ? Smart hodinky a individuálny plán

Chcete zabehnúť maratón? Radi by ste sa zbavili pár nadbytočných kilogramov? Alebo potrebujete nabrať svalovú hmotu a vyformovať si postavu? Choďte smelo do toho! Skúste pri tom využiť všetky prostriedky, ktoré vám to uľahčia a sú pre vás dostupné.

Ilustračný obrázok k článku Ako dosiahnuť svoj športový cieľ? Smart hodinky a individuálny plán
Zdroj: freepik.com

Skúmajte, študujte, experimentujte. Možno si kúpite nové športové oblečenie, možno sa rozhodnete pri smart hodinkách alebo sa obrátite na osobného trénera. Všetko, čo využijete vo svoj prospech a prospech svojho zdravia, bude dobrá investícia.

Nebojte sa začiatkov

Zdroj: freepik.com

Ak ste s novým životným štýlom už začali, nezabudnite na to, že najťažší krok už máte za sebou: ten prvý. Pokiaľ vás to len čaká, ale máte taký pocit, že ho stále odkladáte, môže vám pomôcť to, ak si vytvoríte plán. Pri dosahovaní vážnejších, väčších a najmä dlhodobých športových cieľov nie je na škodu, ak „osobný projekt“ preberiete aj s odborníkmi (tréneri, nutriční poradcovia). Ich profesionalita a najmä skúsenosti vám pomôžu pri nastavovaní časových horizontov na čiastkové ciele, ale dostanete od nich aj veľkú dávku motivácie s triezvym pohľadom.

Vedomosti sú základom dobrých rozhodnutí, a tie zas vedú k efektivite. Preto ostaňte vždy aktuálny, navštevujte tréningové portály, sledujte ponuku obchodov, aby ste vedeli, ktoré sú tie najnovšie trendy vo svete športu. Jeden z nich vám predstavíme v nasledujúcej kapitole.

Zjednodušte si dosahovanie cieľov

Zdroj: freepik.com

Ak je pravidelný pohyb súčasťou vášho života, smart hodinky budú pre vás viac ako len „ďalšia technologická vychytávka“. Skôr či neskôr sa stanú nenahraditeľnou zložkou vášho tréningového plánu. Nie nadarmo ich vidíte na rukách športovcov stále častejšie, aj keď mnohí ľudia ich využívajú dokonca ako módny doplnok. Čo teda smart hodinky vedia, čo tu doteraz nebolo? Ich obrovskou výhodou je, že sú malé a vždy poruke (teda, na ruke) a prakticky dokážu nahradiť mobilný telefón. Aktívni športovci ich využívajú preto, lebo vďaka nim majú vždy prehľad o svojich fyzických procesoch s presnými dátami z celého dňa, napr. rýchlosť tepu pri rôznych aktivitách (v pokoji, pri behu, plávaní atď.), počet krokov, množstvo kalórií, monitoring spánku atď.

Pri dosahovaní športových cieľov sú tieto dáta naozaj kľúčové. Zoberme si len samotnú tepovú frekvenciu. Určite ste si už všimli, že súčasným trendom v rámci skupinových cvičení sú tréningy s označením „intervalové“. Ich základom sú práve zmeny tepovej frekvencie v krátkych časových intervaloch, čo umožňuje efektívne posilňovanie svalstva a zlepšenie kondície. Avšak pri aktivitách zameraných na spaľovanie tukových zásob je tento údaj možno ešte dôležitejší. Mali by ste dávať pozor na to, aby sa počas takýchto cvičení vaša tepová frekvencia nebola rýchlejšia ako 60 – 80 % maximálnej tepovej frekvencie.

Výpočet kalórií

Zdroj: freepik.com

Pokiaľ je vaším cieľom schudnúť, pravdepodobne ste sa stretli s rôznymi odporúčaniami týkajúcich sa výpočtu kalórií. Na tento účel vyvinuli niekoľko mobilných aplikácií, ale ak vás takéto vymoženosti v telefóne otravujú, môžete využiť aj online kalkulačky. Alebo si kúpte smart hodinky. Spoliehať sa výlučne na tento faktor však nie je úplne ideálne, hlavne vtedy, ak ste len na začiatku cesty. Pri chudnutí platia určité všeobecné pravidlá, ktoré súvisia s fyziológiou človeka, ale bolo by naivne si myslieť, že každý organizmus funguje rovnako. Problém s ľahko dostupnými individuálnymi plánmi na internete je taký, že nie sú individuálne. Určite uvidíte nejaké výsledky, možno už aj v krátkej dobe. Ale ak chcete schudnúť zdravo a bez jojo efektu, mali by ste spoznať najmä svoje vlastné telo. Nie je jedno, koľko máte rokov, na koľko rokov sa cíti vaše telo, záleží aj na zložení vášho organizmu a je ešte mnoho ďalších faktorov, ktoré môžu do veľkej miery ovplyvniť formovanie vašej postavy.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Vojkovsky.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie