Správy Samospráva

Ak jazdíte MHD, pozor! Budúci týždeň sa ELEKTRIČKOU do Petržalky nedostanete

Trasy električiek budú skrátené a autobusová linka 95 bude, naopak, premávať po predĺženej trase.

Ilustračný obrázok k článku Ak jazdíte MHD, pozor! Budúci týždeň sa ELEKTRIČKOU do Petržalky nedostanete
Zdroj: TASR

Dopravný podnik Bratislava (DPB) upozorňuje na budúcotýždňovú výluku električiek do Petržalky. Dôvodom budú údržbové práce na električkovej trati na estakáde. Električky budú od pondelka 16. augusta do soboty 21. augusta premávať iba po centrum mesta, do Petržalky budú premávať náhradné autobusy. Zmenenú trasu bude mať aj autobusová linka 95. Dopravný podnik o tom informuje na sociálnej sieti.

95-ka až do centra

Električková linka 3 bude premávať po skrátenej trase Rača – Centrum – Jesenského – Námestie Ľ. Štúra – Šafárikovo námestie – Centrum – Rača. Prestup na náhradné autobusy bude možný na Šafárikovom námestí. Dočasne tak linka neobslúži zastávky Sad J. Kráľa, Farského a Jungmannova.

Autobusová linka 95 bude, naopak, premávať po predĺženej trase, a to Vyšehradská – Farského – Most SNP – Šafárikovo námestie – Most Apollo – Farského – Vyšehradská. Na tejto trase zastaví aj na zastávkach Malá scéna a Panorama City. Dočasne nezastaví na Muchovom námestí.

Autobusy na Starom moste

„Pracujeme zároveň na riešení, aby už počas jesene mohli náhradné autobusy premávať aj priamo cez Starý most, teda po identickej trase, ako jazdia električky. V súčasnej situácii to ešte zatiaľ nie je možné,“ podotýka dopravca. Náhradná trasa bola zvolená aj vzhľadom na rozširovanie Landererovej ulice tak, aby vozidlá neuviazli v zápche.

Ďalšie výluky

Od pondelka bude zároveň linka 145 premávať po skrátenej trase, dôvodom je oprava Bárdošovej ulice. Linka bude premávať iba v úseku Jaskový rad – Na Ravíne, zastávky Júlová a Koliba nebudú dočasne obsluhované. Výluka by mala trvať do 2. septembra.

Od pondelka sa taktiež končí výluka na linke 41, ktorá tak bude obnovená po svojej pôvodnej trase. Linka 41 bude opäť premávať z Hlavnej stanice obojsmerne po Matúškovej a Drotárskej na konečnú zastávku na Búdkovej.

Cez víkend (14. – 15. 8.) však treba počítať s výlukou liniek 90, 91 a N91 v Jarovciach. Uzatvorená bude Jantárová ulica v tejto mestskej časti, autobusy budú preto premávať po obchádzkových trasách.

Viac o doprave v Bratislave

Zdroj: Bratislava - Magistrát
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM