Eva Sládková Správy Samospráva

Aj Vajnory sú už trendy: Dorazili tam zdieľané bicykle

Starosta mestskej časti Michal Vlček je presvedčený, že každé moderné mesto alebo obec má mať bikesharing.

Ilustračný obrázok k článku Aj Vajnory sú už trendy: Dorazili tam zdieľané bicykle
3
Galéria

Vo Vajnoroch majú 25 nových červených bicyklov. To sú tie, ktoré majú aj v Rači a oproti žltým nemajú dokovacie stanice. Na ich možné využívanie si musia záujemcovia stiahnuť do mobilu aplikáciu ANTIK SmartWay.

„Toto je služba napríklad pre tých ľudí, ktorí idú na vlakovú stanicu a nechcú si brať svoj bicykel. Alebo pre tých, čo sa budú chcieť ísť okúpať a bicykel im príde vhod na prepravu k jazerám. Prípadne aj pre tých, ktorí pôjdu navštíviť rodinu na druhom konci Vajnôr,“ vraví starosta mestskej časti Michal Vlček.

Uvedomelosť

Prvotné nadšenie zaznamenali červené bicykle nedávno aj v Rači, no napokon sa stalo to, čo so zdieľanými kolobežkami. Neporiadni ľudia ich zvykli len tak pohodiť.

„Verím Vajnorčanom. Je to služba pre nich a som si istý, že sa budú správať uvedomelo a s týmto nebudeme mať problém,“ dodáva Michal Vlček.

Zvyšovanie mobility

Starosta predpokladá, že ľudia budú zdieľané bicykle využívať najmä v rámci mestskej časti. „Doprava a jej skvalitnenie je teraz hlavnou témou v celom meste. My chceme takto zvýšiť možnosti mobility našich obyvateľov,“ vraví Michal Vlček s tým, že vie, že aj Slovnaft Bike by mal časom rozšíriť svoje služby do Vajnôr, ale tým, že sú okrajovou mestskou časťou, neočakáva, že sa tak stane v najbližších týždňoch. Aj preto sa rozhodli zatiaľ vyskúšať tieto červené.

„Ide leto a pre mňa ku letu neodmysliteľne patrí aj bicyklovanie. Aj ja sám som kolegom, možno trochu nerozvážne spomenul, že asi začnem do práce využívať tieto bicykle. Tak ak ma nabudúce uvidíte na aute tak mi pripomeňte môj záväzok,“ uzatvára Michal Vlček.

Rýchle správy

Najčítanejšie