Krimi

Agresívny muž napadol policajta

Obvineniu z prečinu útoku na verejného činiteľa čelí 38-ročný Bratislavčan. Obvineného muža kontrolovala v stredu (12. 11.) popoludní hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave za jednou z budov na Panónskej ceste v Bratislave.

Ilustračný obrázok k článku Agresívny muž napadol policajta
Zdroj: TASR

Muž po výzve policajtov k predloženiu dokladu totožnosti zostal agresívny, vysypal veci, ktoré mal v igelitovej taške. Agresivita u obvineného sa vystupňovala potom, keď zaregistroval medzi vysypanými vecami aj papierovú skladačku s obsahom neznámej látky.

V tom na službukonajúceho policajta zaútočil, udrel ho päsťou do krku a hrudníka, zobral zo zeme papierovú skladačku s neznámym obsahom, vložil si ju do úst a prehltol. Pri pokuse ujsť z miesta hliadka Policajného zboru muža zadržala a následne eskortovala na príslušné oddelenie Policajného zboru. Zranenia vyžadujúce si práceneschopnosť alebo lekárske ošetrenie službukonajúci policajt neutrpel.

Obvinený Bratislavčan sa v súčasnosti nachádza v cele policajného zaistenia, vyšetrovateľ PZ už spracoval podnet k návrhu na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby. V súlade s Trestným zákonom obvinenému hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Informovala Tatiana Kurucová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM