Rôzne Správy

Absolútne nevhodná zábava bratislavskej mládeže. Vodiči, dávajte si pozor!

Situácia bola pre muža za volantom veľmi nepríjemná, no bola by ešte viac, ak by boli v aute napríklad deti.

Ilustračný obrázok k článku Absolútne nevhodná zábava bratislavskej mládeže. Vodiči, dávajte si pozor!
Zdroj: DPB, a. s.

Deťom už zjavne veľmi chýba škola a vyťaženie záujmovými krúžkami. Niektorí mladí si krátia čas naozaj bizarne a zabávajú sa veľmi nevhodnou formou.

Nevhodná zábavka

Na sociálnej sieti koluje status s príhodou pána, ktorý v jeden novembrový podvečer stál na križovatke na Šafárikovom námestí. Čakal na červenej pred priechodom, keď sa znenazdajky objavili pri aute 4 mladíci vo veku približne 15 až 20 rokov. „Pribehli k autu, otvorili všetky štyri dvere na aute a ušli,“ opisuje zážitok svojho manžela Zuzana.

„Muž ostal ako obarený, ľudia okolo v autách tiež, lebo nevedeli čo môže od nich ešte čakať. Muž po šoku vyšiel a chlapci sa vyslovene zabávali a natáčali si to na mobil,“ pokračuje Zuzana.

Vodiči, dávajte si dobrý pozor na takéto „zábavky“ mládeže v Bratislave. Situácia bola pre vodiča nepríjemná, no bola by ešte viac, ak by boli v aute napríklad deti.

Je to „prank“?

Majka sa snažila v diskusii na sociálnej sieti vysvetliť, prečo tieto veci mladí robia. „Nová doba…, každý chce byť "youtuber“ a zarobiť veľa peňazí bez práce len „zábavou“. Volá sa to „prank“ takéto a podobné veci sa dnes, žiaľbohu, robia po celom akože „civilizovanom“ svete. Tieto decká si mýlia slobodu s drzosťou a neúctou ku každému a všetkému. Nesúhlasím s tým čo robia, ale možno aj práve vaše deti podporujú týchto ľudí, pozeraním ich videí. Viete čo vaše deti robia celý deň? Hlavne na PC, mobile, tablete…," pýta sa Majka.

Úskalia on-line sveta

Psychologičky Beáta Sedlačková, Bronislava Kundrátová a Ľubica Kövérová z Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie (VÚDPaP) sa pre TASR zhodli na tom, že dôležité miesto pre deti a tínedžerov predstavuje kolektív rovesníkov a škola. Dlhodobé odlúčenie od rovesníkov môže mať podľa nich negatívny vplyv na sociálne väzby detí, na rozvoj ich individuálnych komunikačných zručností, empatie či emocionálneho prežívania.

To samozrejme, neznamená, že deti by takto nevyčíňali aj bez pandémie koronavírusu.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Najčítanejšie