
A je to tu! VÝSLEDKY sčítania ukázali, koľko ľudí žije v jednotlivých častiach Bratislavy
Štatistický úrad SR ešte v decembri na kritiku zástupcov bratislavských samospráv reagoval, že po zverejnení údajov bude informovať o použitej a medzinárodne platnej metóde sčítania.
A je to tu! VÝSLEDKY sčítania ukázali, koľko ľudí žije v jednotlivých častiach Bratislavy
Štatistický úrad SR ešte v decembri na kritiku zástupcov bratislavských samospráv reagoval, že po zverejnení údajov bude informovať o použitej a medzinárodne platnej metóde sčítania.

Hlavné mesto SR Bratislava má podľa zverejnených údajov minuloročného sčítania 475 503 obyvateľov. V rámci 17 bratislavských mestských častí ich najviac (114-tisíc) býva v Petržalke. Naopak, najmenej (1635) v mestskej časti Čunovo.
Údaj o celkovom počte Bratislavčanov ešte koncom decembra 2021 kritizoval primátor Matúš Vallo s bratislavskými starostami. Štatistický úrad SR im podľa nich priznal o zhruba 20-tisíc obyvateľov menej, ako evidujú.
Koľko mužov a koľko žien?
V Starom Meste žije 46 080 obyvateľov, z toho 51,8 percenta tvoria ženy a 48,2 percenta muži. V Podunajských Biskupiciach, rozlohou najväčšej bratislavskej mestskej časti, evidujú 23 464 obyvateľov. Z toho žien je 52,3 percenta a mužov 47,7 percenta. Ružinov je počtom obyvateľov na úrovni 81.004 druhou najväčšou bratislavskou mestskou časťou. Z celkového počtu Ružinovčanov tvoria 53,61 percenta ženy a 46,39 percenta muži.
V mestskej časti Vrakuňa žije podľa údajov z minuloročného sčítania 20 711 obyvateľov. Viac ako polovicu (51,98 percenta) tvoria ženy a mužov je 48,02 percenta. V bratislavskom Novom Meste sčítali 44 458 obyvateľov, z toho 52,81 percenta tvoria ženy a 47,19 percenta muži. Mestská časť Rača má 25 733 obyvateľov. Pomer žien a mužov je takmer pol na pol, 50,58 percenta tvoria ženy a 49,42 percenta muži.
Vo Vajnoroch hlásia 6079 obyvateľov. Mužov je tu o trochu viac ako žien, tvoria 50,27 percenta z obyvateľstva. Žien je 49,73 percenta. V Devínskej Novej Vsi zrátali 17 153 obyvateľov, z toho je 50,76 percenta žien a 49,24 percenta mužov. Mestské časti Dúbravka a Karlova Ves sú počtom obyvateľov takmer totožné. V Dúbravke žije 36 206 obyvateľov, z toho 52,75 percenta tvoria ženy a 47,25 percenta muži. V Karlovej Vsi napočítali 35 644 obyvateľov. Aj tu väčšinu (52,36 percenta) tvoria ženy a mužov je 47,64 percenta.
Údaje za Petržalku, počtom obyvateľov najväčšej mestskej časti Bratislavy, hovoria o 114-tisíc Petržalčanoch, z toho 51,78 percenta je žien a 48,22 percenta mužov.
Najmenej obyvateľov
Z malých bratislavských mestských častí najmenej obyvateľov býva v Čunove (1635). Mužov je tu viac ako žien, a to v pomere 51,13 percenta k 48,87 percenta. Nasleduje Devín s 1912 obyvateľmi. Počet žien a mužov je takmer totožný, 50,31 percenta tvoria ženy a 49,69 percenta muži.
V Lamači žije 7789 obyvateľov, z toho 53,82 percenta je žien a 46,18 percenta mužov. V Záhorskej Bystrici evidujú 6541 obyvateľov, ženy z toho tvoria 51,61 percenta a muži 48,39 percenta.
V Jarovciach sčítali 2706 obyvateľov. Mužov je tu mierne viac, a to 50,18 percent. Žien je 49,82 percenta. V Rusovciach je 4388 obyvateľov, z toho 51,21 percenta je žien a 48,79 percenta mužov.
Štatistický úrad SR ešte v decembri na kritiku zástupcov bratislavských samospráv reagoval, že po zverejnení údajov bude informovať o použitej a medzinárodne platnej metóde sčítania, vysvetľovať a komunikovať s obcami.
Témy, ktoré hýbu Bratislavou
- VIDEO: Pri Starom moste v Bratislave stavajú STOVKY "stánkov". Čo sa tam bude diať?
- Obrovská TRAGÉDIA v Bratislave: Muž mal odstaviť auto na Moste SNP a skočiť
- NAKA zasahovala v tetovacom štúdiu. Za TIETO "kerky" bude tatér zrejme pykať
- AROGANTNÝ a bezohľadný vodič: Vyrobil si FALOŠNÝ preukaz, parkoval na mieste pre invalidov
- VIZUALIZÁCIE: Namiesto bytovky má vyrásť v atraktívnej lokalite Bratislavy PARKOVACÍ dom
- Veľká OPRAVA mosta v Lamači: Bratislavčanov čakajú opäť OBMEDZENIA v doprave
- HROZIVÝ objav v Dunaji: V rieke našli telo bez známok života
- HAVÁRIE áut na viacerých miestach v Bratislave: Opäť si postojíte v KOLÓNACH
- ZVRÁTENÉ "chúťky" Bratislavčana: Priamo na ULICI onanoval a uspokojoval sa OBUŠKOM!
- Mohutná EXPLÓZIA v Malackách: V plameňoch je výrobná hala IKEA
- Brutálne VIDEO dvoch blondín v nočnej Bratislave: Lietali päste, príčesky a SILIKÓNY!
- Blonďavá bitkárka z virálneho videa PREHOVORILA: Všetko bolo inak, prvý úder dal muž!
- Blížia sa nebezpečné búrky a hrozia SUPERCELY! Kde a kedy ich očakávať?
- Nedostatok NAFTY a tankovanie na PRÍDEL?! Pumpári a šéf Slovnaftu nemajú dobré správy
- Zamorené Chorvátsko! K medúzam pribudli ďalšie POTVORY, prekvapili aj odborníkov
- TÝŽDENNÝ HOROSKOP astrologičky Valiky: Koho čaká SUPER víkend a komu sa nič nedarí?
- Zálohovanie v praxi: Akú PLATNOSŤ má lístok za záloh a KDE ho môžem minúť?
- Ďalší útok MEDVEDICE: Dvoch výletníkov NAPADLA na turistickom chodníku!
- TÝŽDENNÝ HOROSKOP astrologičky Valiky: Komu sa začne KONEČNE dariť?
- Medvedev varuje NATO: Riskujete plnohodnotnú jadrovú vojnu! Toto bude katastrofálny scenár
- Blonďavá bitkárka z virálneho videa PREHOVORILA: Všetko bolo inak, prvý úder dal muž!
- Brutálne VIDEO dvoch blondín v nočnej Bratislave: Lietali päste, príčesky a SILIKÓNY!
- TÝŽDENNÝ HOROSKOP astrologičky Valiky: Komu sa začne KONEČNE dariť?
- Nedostatok NAFTY a tankovanie na PRÍDEL?! Pumpári a šéf Slovnaftu nemajú dobré správy
- Pri mori LACNEJŠIE než na Slovensku: TOP 3 DESTINÁCIE pre rok 2022, kde ušetríte
- Tragická nehoda hviezdy Luneticu Vaška: KRVAVÝ HOROR cestou z koncertu!
- Zamorené Chorvátsko! K medúzam pribudli ďalšie POTVORY, prekvapili aj odborníkov
- ČUDNÝ žltý prach "terorizuje" celé Slovensko: Nie je to piesok zo Sahary! Máme sa BÁŤ?
- Jazda na elektrokolobežke skončila tragédiou: Muž neprežil zrážku s autom, FOTO
- Český herec Josef Abrhám odišiel za svojou Popoluškou: Zomrel vo veku 82 rokov