Martin Zvolensky Hokej

83 sekúnd rozhodlo

Bratislavskí hokejisti po víťazstve nad Nitrou chceli potrvrdiť stúpajúcu formu vo Zvolene. Dlho to tak aj vyzeralo.

Tabuľkoví susedia trpeli na gólové suchoty, po dvoch tretinách jedine Baláž v 31. min ukázal, akoby sa mali premieňať brejky. Cez brániaceho Frühaufa namieril presne ponad vyrážačku Konráda pod žŕdku a diváci už len dúfali, že odklial kliatbu zo Zvolenčanov. Na ľade sa bojovalo, aj často strieľalo, puky však lietali chaoticky, nepresne, s malým dôrazom, a tak si obaja brankári život uľahčili. Šance sa rodili síce skromne, no predsa len sa z nich pýtalo viac gólov. Domáci odmietli ísť do vedenia v 7. min po Chovanovej nahrávke a Pucherovej tutovke. Príležitosť skórovať mali aj slovanisti, v 18. min strieľanú prihrávku Frühaufa poslal Buc v presilovke vedľa bránky. V druhej tretine opticky hostia pridali, súpera aj na dlhé minútu zatlačili a vytvorili si ďalšie možnosti, v 28. min Bakoš mieril vedľa, o niečo neskôr brankára Škrečka vystrašil priebojný Buc. Vyrovnať sa núkalo aj Bohunickému a Skokanovi, v oslabení po spolupráci s Kapušom zlyhal Demel. Zápas sa čoraz viac podobal tomu zo 4. kola, keď Zvolenčania tiež viedli nad Slovanom po dvoch tretinách o gól a zvíťazili jednoznačne 4:0. Takýto scenár by radi privítali aj teraz, čo však bolo skôr len zbožné želanie. Od Slovana sa očakávala v záverečnej tretine väčšia vôľa po zvrate, schladiť ich však mohli už o necelé dve minúty po prestávke Škoda a Leskovjanský. Slovanisti sa pribrzdili ‚oslabovkou‘, no nakoniec sa dočkali aj oni, v 49. min Kapušovu strelu Škrečko len vyrazil a pre Buca už nebol problém trafiť zblízka prázdnu bránku a pripísať si prvý sezonny gól. Z následného tlaku už hostia nič nevyťažili, a tak prišla pomsta, Chovan našiel pred bránkou Haščáka, ktorý rozhodol o víťazstve Zvolenčanov 83 sekúnd pred koncom. Slovanisti sa pokúšali vyrovnať v power play, brankára odvolali 78 sekúnd pred koncom, no po chybe Cartelliho spečatil skóre do prázdnej bránky Barinka 12 sekúnd pred záverom. ** HKM Zvolen – Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)**       Góly: 31. Baláž, 59. Haščák, 60. Barinka – 49. Buc. Rozhodcovia Grečko – Gajan, Snášel, vylúčení 2:4, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 2011 divákov.

HKM Zvolen: ** Škrečko – Čierny, Juraško, Bokroš, Ďaloga, Valach, Hranáč, Vosátko, Hraško – Kovář, Haščák, Chovan – Barinka, Pucher, Baláž – Leskovjanský, Jurík, Škoda – Marcinek, Otčenáš, Zuzin **Slovan Bratislava: Konrád – Kováčik, Bohunický, Cartelli, Kántor, Frühauf, Schnabel, Janík, Jendek – Skokan, Kapuš, Buc – Rich. Huna, Lipiansky, Vaic – Rób. Huna, Hudáček, Demel – Bakoš, Cíger, Sloboda