Ilustračný obrázok k článku 5 obľúbených vínnych akcií, ktoré tento rok nemôžete vynechať. Číslo 4 bude náročné!
4
Galéria

5 obľúbených vínnych akcií, ktoré tento rok nemôžete vynechať. Číslo 4 bude náročné!

Príroda sa pomaly prebúdza a nás to ťahá stále viac von. Otvoriť fľašu vína pod nočnou oblohou, natiahnuť sa v tráve a vychutnávať jarnú prírodu. Už čoskoro!

Rôzne
Rôzne

5 obľúbených vínnych akcií, ktoré tento rok nemôžete vynechať. Číslo 4 bude náročné!

Príroda sa pomaly prebúdza a nás to ťahá stále viac von. Otvoriť fľašu vína pod nočnou oblohou, natiahnuť sa v tráve a vychutnávať jarnú prírodu. Už čoskoro!

Ilustračný obrázok k článku 5 obľúbených vínnych akcií, ktoré tento rok nemôžete vynechať. Číslo 4 bude náročné!
4
Galéria

Za vínom do Šenkvíc 2018

Spolok vinohradníkov a vinárov v spolupráci s KIS a obecným úradom Šenkvice srdečne pozýva na podujatie Za vínom do Šenkvíc 2018. Návštevníci môžu degustovať vína z produkcie 32 najmä miestnych vinárov a vinárstiev na 21 degustačných stanoviskách. Medzi najznámejšie miestne vinárstva patria Karpatská Perla, Repa Winery, Víno Bočko, Vinárstvo KOZARA, Fitz&Petrík vinárstvo. Podstatou podujatia je však stretnutie priaznivcov vína hlavne s malými vinármi zo Šenkvíc, ktorých vína nie sú štandardne dostupné a môžete ich ochutnať iba na tomto podujatí.

Počas podujatia bude spríjemňovať ochutnávanie vín v pivničkách šenkvická folklórna muzika. Návštevníci si budú môcť pozrieť tradičné remeslá a ochutnať jedlá našich dedov a babičiek. A tiež sa za poplatok previezť na konskom koči. Súčasťou podujatia bude aj pečenie býka s jeho degustáciou. Nebude chýbať ani tombola s „vinárskymi“ cenami a prvý krát aj súťaž o najlepšie vinárstvo a top vína podujatia.

28. apríl / 14:00 – 22:00 hod. / Šenkvice / vstupenka stojí 25 eur, v predpredaji 23 eur

Malá vínna ulička

V tomto roku odštartuje už štvrtý ročník série Malých vínnych uličiek. Na tomto malom vinárskom podujatí sa opäť predstavia lokálne vinárstva, ktoré majú aspoň časť svojej vínnej produkcie dopestovanú vo vlastných vinohradoch. Okrem vín si na podujatí budete môcť vychutnať aj príjemný kultúrny hudobný program.

Podujatie bude štartovať vždy v sobotu od 16:00 hod. a trvať bude do 22:00 hod. Prvá vínna ulička odštartuje už 28. apríla! Termíny podujatia budú od apríla až do septembra. Prvý termín vychádza na sobotu 28. apríla.

28. apríl / 16:00 – 22:00 hod. / Pezinok, na Radničnom námestí pod Dolným kostolom

Vína na hrade Červený Kameň

V najväčších pivniciach na hrade Červený Kameň budú malokarpatskí vinári prezentovať a ponúkať lahodné vína. Počas degustovania môžete obdivovať históriou nasaté hradné pivnice a ochutnať výborné špeciality.

5. máj / 13:00 – 20:00 hod. / Hrad Červený Kameň

Bratislavský dobový piknik 2018

Celomestský dobový piknik v duchu prvej polovice minulého storočia, čiže éry medzi rokmi 1900 až 1950. Deky po babičke, piknikové košíky, termoska s kávou, bedminton či hlinené guličky. Pre mnohých z nás už dávno zabudnutá nostalgia minulosti, keď sme ešte mali „na všetko čas“.

A práve v čase sa chcú vrátiť organizátori druhého Bratislavského dobového pikniku, ktorý zasadili do obdobia prvej polovice minulého storočia a do krásneho prostredia jedného z najstarších parkov v Európe, Sadu Janka Kráľa.

Ak prídete dobovo oblečení, alebo aspoň dobovou módou inšpirovaní, dotvoríte sami čarovnú atmosféru tohto pikniku. Mobilné telefóny či tablety skúste v tento deň nechať doma a zabaviť sa opäť raz analógovo, ako za starých čias. Nezabudnite deťom zobrať drevené hračky, kolky alebo domino.

1. júl / 12:00 – 23:00 hod. / Sad Janka Kráľa

Víno pod hviezdami run 2018

Šport je balzamom pre telo, dobré víno pre dušu. Víno pod hviezdami run 2018 tieto dve esencie spojilo a vytvorilo podujatie, ktoré si nemôžete nechať ujsť. Súčasťou bude po prvý krát aj beh po vinohradoch a lesoch Malých Karpát. Štart bude v Pezinských vinohradoch v lokalite Stará Hora, kde sa uskutoční aj podujatie Víno pod hviezdami.

Večer môžete len tak s pohárom v ruke v Pezinských vinohradoch pod Starou horou sledovať úžasné divadlo padajúcich hviezd. Tešiť sa na vás budú lokálne vinárstva, grilované dobroty, výborná káva či čokoláda, divinový guláš, domáce koláčiky, domáce limonády, syry z miestnej farmy a mnoho ďalšieho. Do toho bude hrať príjemná živá či reprodukovaná hud­ba.

Najmenší sa môžu tešiť na detské divadielko, o ktoré sa postará divadlo Piki (Elá a Hop). Pán Vladimír Píš otvorí pre verejnosť svoju tropickú záhradu, ktorá sa nachádza na Starej hore s krásnym výhľadom. Pre tých, ktorí si budú chcieť niečo opiecť, bude prichystané ohnisko. Odporúčame priniesť si deku. Tak ako minulý rok bude opäť k dispozícii aj hvezdársky ďalekohľad.

11. august / Pezinok / predpredaj vstupeniek na beh TU

Ilustračný obrázok

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie