Adriana Banasova Správy

Dňa 4. apríla zavíta do Bratislavy Sergej Lavrov

Šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák (nominant Smer-SD) pozval ešte v decembri 2012 počas svojej cesty v Moskve na návštevu Slovenska ruského rezortného partnera Sergeja Lavrova.

Ilustračný obrázok k článku Dňa 4. apríla zavíta do Bratislavy Sergej Lavrov
Zdroj: TASR

„Ruská strana prejavila záujem uskutočniť túto návštevu 4. apríla v kontexte osláv výročia oslobodenia Bratislavy, čo sme akceptovali,“ uviedol hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Stano.

Ako dodal, naplánované je spoločné rokovanie Lajčáka s Lavrovom. Pri bilaterálnych návštevách sú tradičnou témou rozhovorov dvojstranné vzťahy, ale aj aktuálne regionálne a globálne otázky.

„Medzi témami bude prirodzene aj Ukrajina, keďže tamojšia kríza má priamy dosah na Slovensko, na vzťahy EÚ s Ruskom a na celkovú bezpečnosť a stabilitu v Európe,“ poznamenal Stano.

To, či Lavrova počas jeho návštevy prijme aj prezident SR Andrej Kiska a premiér Robert Fico, zatiaľ nie je isté. Ako informoval šéf komunikačného odboru Kancelárie prezidenta SR Roman Krpelan, program hlavy štátu na apríl kancelária zverejní koncom marca.

V podobnom duchu sa vyjadril Úrad vlády SR. „Konkrétne detaily programu sa spresňujú. Keď budú dohodnuté všetky podrobnosti, budeme informovať tradičným spôsobom formou oznamu pre médiá,“ uviedol tlačový a informačný odbor.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM