Martin Zvolensky Hokej

120 minút bez gólu

Slovanisti prehrali v ďalšom stretnutí, tentokrát v Košiciach a nedokázali streliť ani gól. Je to už druhé stretnutie bez gólu a séria prehier sa natiahla na 5 zápasov v rade.

Bratislavčania nastúpili opäť oslabení o maródov. V obrane chýbali Turunen, Kováčik aj Štajnoch, ale citeľnou stratou sú útočníci Kuľha a Hujsa.
Od úvodných minút sa hral v Košiciach rýchly hokej a navrch mali domáci. Tí lepšie korčuľovali a dostávali sa do vyloženejších príležitostí. Počas prvej presilovej hry o jedného muža zavreli svojho súpera do jeho tretiny, ale Tomík, Bartoš, Miklík, Vorel, či Gron nevedeli nájsť recept na dobre chytajúceho Konráda. Slovanisti si nedali pozor na nedovolené zákroky a pri vylúčení Frühaufa takmer inkasovali, keďže Bartoš otvoril skóre stretnutia pár sekúnd po jeho návrate. Strelou do prázdnej brány, tak zužitkoval peknú prihrávku Tomíka. Hostia sa nepoučili a do konca tretiny si posedeli ešte na trestnej lavici trikrát, stav však nemenil vďaka ich gólmanovi a nepresným strelám hráčov HC. Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie opäť „oceliari“ a už po niekoľkých sekundách po Tabačkovej strele zvonila ľavá žŕdka Konrádovej brány. V 27. minúte pohrozil Slovan, no pekný teč Kapuša Halász bravúrne zlikvidoval. Na druhej strane sa pokúšal na dvakrát presadiť Haščák, no horúco bolo opäť pred košickou bránou, keď Kántorova strela prešla pomedzi betóny Halásza a trafila ľavú žŕdku. Puk sa od nej odrazil k Nedorostovi, ale domáci brankár vyrobenú chybu na druhýkrát „uhasil“. V ďalšom priebehu sa hra pritvrdila a aj preto sa hokejové momenty na chvíľu vytratili a stav zostal po štyridsiatich minútach nezmenený. Aj v tretej tretine domáci pokračovali vo svojej nátlakovej hre, ale i hostia sa snažili o ofenzívnu hru a čoraz častejšie sa tlačili pred košickú bránu. V 49. minúte sa do obrovskej príležitosti dostal Kristek, ale Konrád sa nenechal prekvapiť. O pár sekúnd sa hostia v hre štyroch proti štyrom takmer dočkali vyrovnania, Kapuš však pochodil podobne ako jeho náprotivok. Po návrate Vorel na ľad, sa v presilovej hre presadil po druhýkrát Bartoš, ktorý šikovne tečoval strelu Šterbáka – 2:0. Od tohto momentu sa hra zrýchlila, ale bez presnej koncovky a preto si Košice postrážili vedenie a zaslúžene vyhrali.

HC Košice – Slovan Bratislava 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 10., 51. Bartoš. Rozhodovali: J. Konc – Gajan, T. Orolín, vylúčení: 7:10, navyše Vaic 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8347 divákov

HC Košice: Halász – Tabaček, Homer, Šterbák, Grman, Deyl, Slimák – Miklík, Gron, Vorel – Tomík, Jenčík, Bartoš – Haščák, Kristek, Andrašovský – Pašek, Frolík, Kriška
Slovan Bratislava: Konrád – Frühauf, Kántor, Kováčik, Bohunický, Cartelli, Janík, Schnabel, Jendek – Vaic, Lipiansky, Nedorost – Ri. Huna, Ró. Huna, Demel – Skokan, Kapuš, Buc – Bakoš, Hudáček, Sloboda