Rôzne Správy

Zoo prinesie počas leta viac ako 250 komentovaných kŕmení a ďalšie AKTIVITY

Zoologická záhrada v Bratislave prinesie počas leta viac ako 250 komentovaných kŕmení u 40 druhov zvierat.

Ilustračný obrázok k článku Zoo prinesie počas leta viac ako 250 komentovaných kŕmení a ďalšie AKTIVITY
Zdroj: ZOO Bratislava

Konajú sa priamo pri výbehoch zvierat a trvajú približne 30 minút. Navštíviť však možno aj Gazdovský dvor, novú časť zoo s atmosférou menšieho gazdovstva.

Komentované kŕmenia

„Do programu komentovaných kŕmení sme pridali nové zaujímavé vtáčie druhy, ktoré chceme návštevníkom priblížiť,“ konštatuje zoologička Kristína Šnegoňová.

Papagáje lori trojfarebné sú podľa nej obratní letci a majú netradičný druh potravy, rybáriky smejivé sa napriek svojmu názvu živia rybami len výnimočne, majú však zaujímavú prezývku.

Bližšie spoznať môžu návštevníci aj ibisy, lyžičiare, hlaholky, chochlačky či hrdzavky, chýbať nebudú ani pelikány.

Gazdovský dvor

Chovatelia počas komentovaných kŕmení vysvetľujú aj potreby zvierat a riziká spojené s nekontrolovaným prikrmovaním. Na základe svojich dietetických potrieb má každé zviera presne určenú kŕmnu dávku.

Nesprávne kŕmenie môže totiž zhoršiť zdravotný stav zvieraťa a vyvolať konflikty u skupinovo žijúcich zvierat. Preto je dôležité, aby návštevníci rešpektovali návštevnícky poriadok a nekŕmili zvieratá svojvoľne. Lamám, zubrom a žirafám môžu dať počas komentovaného kŕmenia potravu návštevníci.

Okrem komentovaných kŕmení môžu záujemcovia navštíviť Gazdovský dvor.

Nachádzajú sa tam malé hospodárske zvieratá, vidiecka záhradka, jazierko a drevené dekorácie. Na kontaktnej lúke sa nachádzajú miniatúrne plemená oviec a kôz, ktoré je možné počastovať krmivom z automatu. Bratislavská zoo je domovom pre 200 druhov zvierat z celého sveta.

Foto: archív

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM