Správy Samospráva

Zmeny pri smútočnom obrade: Pohrebníctvo pre pandémiu prijalo TIETO opatrenia

Návšteva bratislavských cintorínov a urnového hája v krematóriu bude možná len s rúškom na tvári. Pozostalých čakajú aj ďalšie zmeny.

Ilustračný obrázok k článku Zmeny pri smútočnom obrade: Pohrebníctvo pre pandémiu prijalo TIETO opatrenia
Zdroj: pixabay.com

Pohrebníctvo mesta Bratislava – Marianum prijalo pre zhoršujúcu sa situáciu s pandémiou nového koronavírusu na Slovensku ďalšie opatrenia.

Menej ľudí na obradoch

Do obradnej siene domu smútku či krematória bude môcť vstúpiť len toľko osôb, aby bol dodržaný limit jedna osoba na 15 metrov štvorcových. Informoval o tom riaditeľ organizácie Boris Šramko.

Aktuálny počet osôb, ktoré môžu vstúpiť do domov smútkov na cintorínoch v Bratislave, je uvedený na webe Marianum. Z dôvodu zabezpečenia záložných vybavovacích tímov, pre prípad karantény, je kancelária pohrebnej služby v bratislavskom krematóriu zatvorená a vybavovanie pohrebov je dočasne možné v kancelárii na Šafárikovom námestí číslo 3. Do vybavovacích priestorov pohrebníctva môžu vstupovať maximálne dvaja ľudia.

„Aktuálne uvádzať záväzné inštrukcie pre ‚dušičkové obdobie‘ by bolo v tejto chvíli asi predčasné. V každom prípade návšteva bratislavských cintorínov a urnového hája v krematóriu bude možná len s rúškom na tvári,“ spresnil Šramko.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM