Správy

ZMENA po 13 rokoch! Jozef Uhler sa VZDAL funkcie šéfa dopravnej komisie

Uhler sa po 13 rokov vzdal funkcie šéfa dopravnej komisie.

Ilustračný obrázok k článku ZMENA po 13 rokoch! Jozef Uhler sa VZDAL funkcie šéfa dopravnej komisie
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Po 13 rokov končí na vlastnú žiadosť ako šéf bratislavskej mestskej dopravnej komisie Jozef Uhler, ktorý je zároveň starostom bratislavských Jaroviec.

Nevymenili ho

Svoje rozhodnutie odôvodňuje tým, že sa chce naplno venovať funkcii starostu. Informuje o tom na sociálnej sieti.

„Zo všetkých predsedov komisií som bol jediným, ktorý nebol vymenený počas ‚vládnutia‘ troch rôznych primátorov. Verím, že to bolo pre môj apolitický prístup a vecné riešenia,“ konštatuje Uhler.

Hrdý na úspechy

Doprave a riešeniu problémov v hlavnom meste sa venoval od roku 2011. Podľa vlastných slov je hrdý na všetky úspechy, ktoré sa s primátormi a poslancami podarilo dosiahnuť v oblasti verejnej i statickej dopravy. Hovorí o výraznom zlepšení v týchto kľúčových oblastiach, čo má podľa neho zároveň pozitívny dosah na obyvateľov i životné prostredie.

Ťažké rozhodnutie

Rozhodnutie vzdať sa postu predsedu dopravnej komisie bolo pre neho ťažké, avšak podľa neho správne. Myslí si, že po zvážení všetkých skutočností nie je schopný efektívne plniť povinnosti šéfa danej komisie.

„Dospel som do bodu, kedy moja práca ako starostu vyžaduje moju úplnú pozornosť a angažovanosť, čo mi neumožňuje plne sa venovať problematike dopravy,“ dodáva Uhler.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie lákavé články

Bolo to ťažké rozhodnutie, ale cítim, že je správne. Dnes som do podateľne magistrátu odovzdal list, v ktorom oznamujem...

Posted by Jozef Uhler on Tuesday, April 16, 2024
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM