Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  20 °C
Prezidentské voľby

Záujem o prezidentské voľby v Bratislave je vysoký. Niektorí chceli voliť aj na pas

V niektorých volebných okrskoch v Bratislave je záujem o prezidentské voľby vysoký. Niektorí voliči chceli voliť dokonca aj na pas, občiansky preukaz nemali.

Ilustračný obrázok k článku Záujem o prezidentské voľby v Bratislave je vysoký. Niektorí chceli voliť aj na pas
16
Galéria

Záujem o prezidentské voľby je v niektorých okrskoch v najväčších bratislavských mestských častiach vysoký. Môže za to najmä možnosť hlasovať na voličské preukazy. Potvrdili to hovorcovia viacerých miestnych samospráv.

Voličské preukazy

„V niektorých volebných okrskoch sme museli dopĺňať hlasovacie lístky, pretože prichádza veľmi veľa ľudí s hlasovacím preukazom,“ povedal hovorca Nového Mesta Marek Tettinger. Priebeh volieb je však naďalej pokojný, bez komplikácií. Volebné lístky museli dopĺňať aj v Petržalke, čo potvrdil Radovan Choleva, vedúci oddelenia komunikácie s verejnosťou petržalského miestneho úradu.

Obdobná situácia je napríklad aj v Starom Meste. „V niektorých volebných okrskoch sa pre istotu doplnili a opečiatkovali ďalšie hlasovacie lístky,“ poznamenal Matej Števove, hovorca staromestskej starostky. Viacerým komisiám by totiž pôvodné počty hlasovacích lístkov mohli do večera dôjsť.

Voľby sú aj v tejto mestskej časti rovnako pokojné. Podľa hovorcu sa v mestskej časti riešili niekoľko prípadov, keď chceli občania s trvalým pobytom voliť na pas, „avšak z neznámeho dôvodu nemali občiansky preukaz.“ Niektorí sa na takúto možnosť pýtali len informačne.

Zvýšený počet voličov s voličskými preukazmi hlási aj Ružinov. „Samosprávy veľmi dobre odkomunikovali túto možnosť. A je to aj pohodlné na vybavenie, keďže sa o voličský preukaz dalo požiadať aj elektronicky,“ zhodnotila Tatiana Tóthová, riaditeľka komunikačného oddelenia ružinovského miestneho úradu. Voľby majú aj v tejto mestskej časti pokojný a bezproblémový priebeh.

Ilustračný obrázok

Zdroj: Dnes24.sk

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR