Zásah NAKA pre biznis s drogami: Obvinili aj vysokopostaveného POLICAJTA!

Národná kriminálna agentúra zasahovala na území troch krajov. Obvinila 16 ľudí, medzi ktorými je aj aktívny policajný funkcionár.

Ilustračný obrázok k článku Zásah NAKA pre biznis s drogami: Obvinili aj vysokopostaveného POLICAJTA!
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v stredu od rána na území Bratislavského, Trnavského a Žilinského kraja v rámci akcie Chikara 2 v súvislosti s drogovým biznisom. Jej výsledkom je zatiaľ 16 obvinených osôb.

Medzi nimi je aj aktívny policajný funkcionár z Trnavy.

„NAKA obvinila 16 osôb, niektoré z viacerých trestných činov súbežne,“ približuje polícia.

Štrnásť osôb čelí obvineniu zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Prečítajte si tiež

Vydieranie aj úplatky

Štyri osoby sú obvinené zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, dve zo zločinu prijímania úplatku a dve aj z prečinu podplácania. Jedna osoba je obvinená aj zo zločinu hrubého nátlaku v štádiu prípravy a jedna tiež zo zločinu vydierania.

Počas policajnej akcie bolo celkovo zadržaných desať obvinených osôb. Jednou z nich je riadiaci funkcionár zaradený na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru (PZ) v Trnave. Zadržaný bol tiež jeden bývalý príslušník PZ, ktorý je v súčasnosti v riadiacej funkcii na Centre podpory Krajského riaditeľstva PZ v Trnave.

„Aktuálne v danej veci prebiehajú zaisťovacie úkony (domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov), po čom budú vykonávané výsluchy zadržaných obvinených,“ dopĺňa polícia.

„V putách skončil bývalý krajský riaditeľ polície v Trnave Bystrík Stanko a súčasný okresný riaditeľ polície v Trnave Rastislav Grznár. TV Markíza to potvrdili viaceré zdroje z vyšetrovania,“ informoval portál tvnoviny.sk.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

ZÁSAH NAKA: 16 OBVINENÝCH OSÔB VRÁTANE AKTÍVNEHO POLICAJNÉHO FUNKCIONÁRA Dnes v skorých ranných hodinách na území...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Tuesday, March 21, 2023
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM