Rôzne Správy

Zakázaných hazardných webov je 202: Ich klienti riskujú stratu vlastných peňazí

Finančná správa upozorňuje verejnosť na prevádzkovateľov nelegálneho hazardu na internete. Už rok zverejňuje zoznam zakázaných webových sídiel s nelegálnym hazardom, v ktorom je momentálne 202 webstránok.

Ilustračný obrázok k článku Zakázaných hazardných webov je 202: Ich klienti riskujú stratu vlastných peňazí
Zdroj: Bigstock

Klienti nelegálnych webových sídiel riskujú stratu investovaných peňazí. Kontrola nelegálneho hazardu sa dostala do kompetencie finančnej správy na základe novely zákona o hazardných hrách, ktorá upravila podmienky dozoru nad poskytovaním internetových hazardných hier.

Prvý prehľad webových sídiel zverejnila finančná správa v júli minulého roku. Vtedy sa v ňom nachádzalo 10 webstránok. V súčasnosti je v zozname 202 webových sídiel s nelegálnym hazardom. Finančná správa z neho vyradila už 42 subjektov z dôvodu ukončenia poskytovania zakázanej ponuky.

Zamestnanci finančnej správy podnikli opatrenia už voči 449 webovým sídlam, pričom 19 subjektov prestalo poskytovať službu ešte pred oficiálnym zaslaním výzvy.

Viac technologických noviniek čítajte na www.fony.sk

Subjekty, ktorým bola zaslaná oficiálna výzva, majú 10 dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili, pričom na základe výzvy tak urobilo 182 z nich. Súd na základe žiadosti finančnej správy vydal už 13 príkazov na zamedzenie vykonania platobnej operácie v prospech účtov nelegálnych prevádzkovateľov a 86 príkazov na zamedzenie prístupu k webovému sídlu s nelegálnym obsahom. Za prevádzkovanie zakázaných ponúk môže byť uložená pokuta až do výšky 500 000 eur.

„Finančná správa navyše neustále informuje, že využívanie nelegálnych webových sídiel môže spôsobiť problémy aj ich samotným používateľom. Klienti nelegálnych hazardných stránok môžu byť vystavení riziku straty investovaných peňazí. Aj preto je zoznam prevádzkovateľov nelegálneho hazardu na internete verejne dostupný na portáli finančnej správy v časti Hazardné hry,“ upozorňuje Ivana Skokanová, hovorkyňa Finančnej správy.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie